Üniversiteyi kazandıktan sonra yurt seçimi

Bu gibi bir forumu açıkçası biraz geç fark ettim ve bu konuda üzgünüm. 2014 yılında üniversite sınavı sonrasında bilgi almak için yeterli kaynağa ulaşamamıştım ve sonrasında da çok doğru olmayan kararlara dayanarak üniversiteye kaydoldum. Bu süreçte en çok zorlandığım nokta ise yurt bulmaktı. Kendinize en uygun yurdu bulmak için çok çaba sarf etmeli ve didik didik yurt incelemesi yapmalısınız. Tam da bu noktada herhangi bir web kaynağına ulaşamadığımdan 2 yurt arasından 1’ini seçtim ve bazı sorunlarla karşılaştım. Özellikle yurt içerisinde bazı vaatlerin yerine getirilmemesi gibi durumlar çok can sıkmaya başladı. Eğer bu gibi bir forumu daha önce keşfetseydim, eminim ki daha az sorunlar yaşamış olacaktım. Bu noktada sınav sonrası öğrencilere yol göstermesi açısından, yaşadığım zorlukları yaşamayasınız diye size bir site önereceğim. https://yurtburada.net/ web sitesi yardımıyla seçtiğiniz ilde bulunan öğrenci yurtlarını ve apartlarını kolayca inceleyebiliyorsunuz. Tüm yurtlar arasından kendinize en uygun olanını bulmanız sonrasında ise daha aktif ve sorunsuz bir eğitim hayatına adım atmış oluyorsunuz. Demem o ki, yurt seçimi öncesinde çok dikkatli olun ve sözleşmeyi okumadan imza atmayın. Mazallah konaklama sorunlarınız yüzünden okulu ihmal edebilirsiniz.