tüm 11 ler el ele

Aynen ya günlük 10 saat çalışan varmış nasıl başarıyorlar tebrik ediyorum açıkçası ,okulun açılmasınada az kaldı çalışıyorum ama sıkı çalışmam yok okul açılana kadar böyle devam eder diye düşünüyorum bakacağım artık :confused:

Ders çalışmak çok sıkıyor beni… Sürekli motivasyonum düşüyor ve hayallerimi düşününce deli gibi heyecanlansam da masaya oturunca maksimum yarım saat kafamı toparlayabiliyorum.
Sonra da başka şeyler düşünmeye tırnaklarımı yemeye falan başlıyorum, stres hafiften başlıyor. Ya kazanamazsam ya kalırsam burada, 1 sene daha dayanamam, gibi.
Başka şeylerle uğraşmaya başlamışsanız kalkın masadan bi dolanın bi şeyler yapın geri dönün derler çoğunlukla, haklılar.
Ben de kalkıyorum masadan. Normalde 10 dk olmalı dimi? Maksimum 20. Oluyor mu sana 1 saat, 2 saat… Oturamıyorum. Çalışacağım konu, çözeceğim test de havada kalıyor.
Hal böyle olunca sevdiğim aktivitelerden de zevk almamaya başladım, kitap okumak film izlemek gezmek gibi aktiviteler. Aklımda sürekli ders çalışmam gerektiği ama benim bunu yapmadığım dolanıyor.
Anlayacağınız çalışıp kalan vakitlerimde de kendimi eğlendirmek ve daha çok motive olmak yerine,
ne ders çalışabiliyorum ne eğlenebiliyorum

Öğrenciler hedef belirlerken kendilerine pekde uygun olmayan popüler bölümleri seçerler, gerçekten istemedikleri bir bölüm olduğu içinde çok çalışamazlar, seninde bu yüzden olabilir mi?
Sınav hazırlık süreci hepimizin yaşadığı zorlu bir süreç, seni kesinlikle anlıyorum. Senin yazını okurken aklıma çalışma ortamını değiştirmeyi deneyebilirsin diye geçti, bir gün dene evdeki odaları, hangi odada daha verimli çalışabiliyorsun. Ya da kütüphanede hiç çalıştın mı, ben görüyorum, sabah erken saatlerde kütüphanelerin önünde çok uzun kuyruklar oluyor, çalışırken yanında birileri olması her zaman iyi bir şey, içinden çalışmak gelmediğinde yanındakiler çalışıyırsa sende bir zaman sonra canın sıkılmadan ders çalışabilirsin.
Toplu çalışılan ortamlar bence senin için çok uygun ortamlar, hatta şu etüd merkezleri, şimdi kameraylada izliyorlar, çalışmadığın an uyarıyorlar. Deneyebilirsin.
Ya da inekle öğretmenlerinden bir öğretmenden haftalık ödevlendirme takip isteyebilirsin, öğrenciler şimdi ayıp olmasın, yapayım ödevlerimi veya bu hafta daha iyi yaptığımı görsün diyerek ödevlerini yapıp çok güzel çalışabiliyorlar.
Programın var mı? Kendim istedim çözdüm olayı mı var? Programlı çalışmak çok önemli, canım çekti çözdüm deyince hep aynı derse yönelim olabiliyor, onun ayarını iyi yapmak gerekiyor.

merhaba.gruba eklerseniz sevinirim. 05318952040

Bende geldimm :smiley: mf ciyim ygs ye arada bakıyorum ama tam anlamıyla düzenli çalıştığım söylenemez :frowning: Şuan resmen ygs adayıyız bundan korkmalımıyız bilmiyorum ama ben sadece 25 Mart ygs açıklandıktan sonra stres oldum. Kendime güveniyorum yapacağıma da inanıyorum ama konu ders çalışmaya gelince tam anlamıyla düzene giremiyorum. Nasıl yapıcam bilmiyorum :frowning: Buraya girmek beni motive ediyor ve yazdıklarınız çok güzel şeyler :slight_smile: Sizde durumlar nasıl? :slight_smile: