tüm 11 ler el ele

YGS ye çalışırken hocalarımın tavsiyeleri hep les ve ales sınavlarındaki sorulari cozmelisin oluyor biraz baktım gerçektende nerdeyse aynı tarz sorular sizede tavsiye ederim bence bi deneyin faydasını çok fazla görürsünüz

aa bak bunu hiç düşünmemiştim. sağolasın deneriz inşallah :kissing_heart:

arkadaşlar kimya asit-baz konusunda zorlanıyorum ama sınavdan da iyi almak istiyorum. konuyu anladım GİBİ, soru çözdüm bugün 100 tane falan, geçen hafta sonu da çözmüştüm ama yeterli olmadı mı anlamadım, birkaç zor soruda hemen tıkandım. psikolojik midir nedir. öğrenebildiniz mi o konuyu? ne yapmalıyım? yardımm 11lerr :smile:

takıntım yoktur aslında. sadece geçen sene büyüüük bi psikolojimi mahveden arkadaşlıktan çıktım bu sene başı, o yüzden tedirginlik hala var. ama hayata daha olumlu bakıyorum, bilinçliyim, kendimi tanıyorum. haklısın hayat hep dümdüz bi çizgi olmuyor, olsa da kötü olurdu zaten :blush:

uu 77 ileti olmuş, baya dertleşmiş paylaşmış yardımlaşmışız biz ya :blush: çok sevdim burayı ben, her aklıma takılan şey için mutlaka bir fikrini söyleyen oluyor… herkese teşekkür ederim :kissing_closed_eyes:

Çok iyi konuşmuşsun arkadaşım bal damlamış ağzından resmen :blush: İlk olarak hepimiz adına sana teşekkür ediyorumm! Düşündüklerini ve deneyimlerini bizimle paylaştığın için :blush:
Aynen o konuda çok şanslıyız kimisi 12nin başına geliyor sınav olduğu anca aklına geliyor, o kadar bilinçsiz insanlar var, o yüzden biz çok şanslıyız. Onlara da kızamam çünkü farkına varsalardı zaten çalışırlardı. En azından büyük bir kısmı.

Performans ödevlerinin bazılarına ben çok kızıyorum mesela inkılapçımız 55 tane soru verdi hepsinin açıklaması yarım sayfaya yakın, bir sürü sayfa yazı yazdık senin gibi 15-20 sayfa. Dolu tarafına bakıyorum elbette bana bir şeyler kazandırdı ama biz çoğunu kitaptan yazdık ve önceden bilmeyenler hariç diğerlerimize sağladığı kazanç %5 falandır. Ben böyle düşünüyorum. Yine de, OLSUN. Atatürk dönemi olduğu için soruların çoğunu merak ederek cevapladım. Ve sonuçta uğraştım ve bitirdim vee karneme geçilecek, not ortalaması çok önemli, cidden çok önemli :blush: Tüm yazılılarımızı 100 tutabilsek keşke :smile:

Ya arkadaşlar bir yandan düşünüyorum bunca ders varken ve kazanmak istediğim bir üni. varken kitap okumaya az vaktim varmış gibi geliyor, ama bir yandan da düşündüğümde öğrenmenin algılamanın merak etmenin vs çocuklardaki kadar olmasa bile zirve yaptığı bir dönemdeyken sadece zombi gibi ders çalışmak da akla mantığa aykırı geliyor, öyle değil mi? Sonuçta bu psikolojimizi kötü etkileyecek -yani molasızlık- ve kazansam bile bozuk bir psikolojiyle, kişiliği hala sarsıntıda olan biri olarak kazanmak istemem. Kendime bunu hatırlatıp kitap okumaya, bol bol araştırmaya çalışıyorum ama son 1-2 aydır pek mümkün olmuyor.

Yine de çabalamalıyız. Mutlaka vakit vardır. Sabah 15 dk erken kalkıp 15 sayfa kitap okumak bile bize çok şey katacaktır. Gece yatağa yarım saat erken girip kitap okumak hem rahat bir uyku uyumamızı sağlayacak hem de dediğim gibi bizi geliştirecektir. Şey gibi bu, hiç yapmamaktansa günde SADECE 7-8 DAKİKA spor yapmak bile çook geliştirirmiş vücudu. Biz millet olarak bazı şeylere ya hep ya hiç gözüyle bakıyoruz, oysa ki azıcık vakit ayırmak da mükemmel olacaktır.
Bunu yapmayalım ve vakit ayıralım lütfen.

Ay ben bayağı dalmışım kusura bakmayın :smile:

Whatsapp grubu işini çok severdim aslında ama yakın bir zamanda kapatacağım whatsappımı. Sınıftakiler çok rahatsız ediyor ve merakıma yenik düşüp zaman kaybediyorum. Yine de düşünülebilir? :wink:

BEN DE SİZİ ÇOK SEVİYORUUUM, herkese başarılar sınavdaşlarım :blush:

Veee üşenmeyip okuyan herkese dileğim; umarım faydalı olmuştur.
Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hoşçakalın, iyi akşamlaar :blush:

Bende katılıyorum ikinize, sadece psikolojimiz ve rahatımız içinde çok kasmamamız gerekiyor bence…

Ben rahatıma düşkün biriyimdir uykuma dizilerime gezmeme vs. Tıp istiyoruz veya çok iyi bir üni. İstiyoruz diye tabikide gece gündüz delirecek kadar ders çalışmamıza gerek yok. Sadece planlı yapmak herşeyi çok daha kolaylaştırıyor. Kafamda bir gün için yapıcaklarımı sıraya koyduğunda çok daha rahat oluyor. Bir diziyi izledikten sonra beş dakika daha oturayım şunuda yapıyım falan demiyorum direk dersimin başına geçiyorum ve zamandan kazanç sağlamak için işlerini bulduğum her boşluğa sıkıştırıyorum. Benden bi tavsiye ne kadar işe yarar bilemiyorum ama bende yaradığı düşünüyorum. Hızlı olun… Herşeyde aklınaza gelebilecek en ufak işlerinizde bile hızlı olursanız ( diş fırçalamak. yemek yemek vs. ) zamanla alışkanlık haline geliyor ve herşeyden hızlı olup zaman kazanıyorsunuz bu ilk başta saçma gelebilir ama denemekte fayda var bence

Bide beyin gücüne ben gerçekten çok fazla inanıyorum. Hangi okulda olursanız olun şimdiye kadar hangi belgeyi aldıysanız alın daima başaracağınıza inanın çevrenizdekilerin ne dediğine bakmayın onları inandırmakla uğraşmanıza gerekte yok önce kendiniz inanın her dersin başına geçtiğinizde onun kolay olduğunu ve hemen anlayabileceğinizi inandırın kendinizi daima pozitif düşünün ve hiç bir zaman pes etmeyin !! :slight_smile:

Ve son bir şey daha çevrenizdeki arkadaş(!)larınıza ( arkadaş sandıklarınıza ) hic bir zaman çalışma taktiğinizi ve başarınızın sırlarını vermeyin

Hepinize kolay gelsin inş. İlk senede hepimiz istediğimiz yerlere yerleşiriz :wink: :blush:

İNŞALLAH CANIM BENİMM. :blush:
Şu hızlı olma işine hala başlayamadım ben! Ama olsun, yavaş yavaş.
Olumlama yapıyorum, tohumlarını almaya başladım. Her sabah balkonda kollarımı açarak ve her akşam, uykuya dalmadan önce. 21 gün yapınca nöronlar arası bağlantı için en kısa süre bu olduğundan, zaten alışmaya başlıyorsun hatta alışıyorsun.
Bunu unutmayınız.
Hey, hadi hep birlikte bunlara göz atalım. Şu an yazacağım, içimden gelen şekilde. Bunları yapmayı daha pek denemedim ama kesinlikle başlayacağım :blush:
Evet, kesinlikle.
MATEMATİK KOLAY DERS. SADECE ODAKLANMAM VE ÇALIŞMAM GEREK. ÇALIŞACAĞIM, ANLAYACAĞIM VE SONRA ŞU ŞU TESTLERİ ÇÖZECEĞİM. ANLAMADIĞIM VEYA KAÇIRDIĞIM VEYA ÇÖZEMEDİĞİM YERLER OLABİLİR. YERİ GELİYOR ALANINDA UZMAN ÖĞRETMEN BİLE ANLAYAMAYABİLİYOR. ÖN YARGI YOK. ÖN YARGI YOK.
FİZİKTE ÇOĞU KİŞİ ÖN YARGI YAPMIŞ AMA BEN FARKLI OLACAĞIM, O KESİMDEN OLMAYACAĞIM. FİZİK SAYISAL DERSLER ARASINDA EN EĞLENCELİSİ SAYILABİLİR HATTA, ÇÜNKÜ SOMUTUDUR, ÇÜNKÜ ÇOĞU KONUSUNU GÖZÜMÜN ÖNÜNE GELEBİLİYOR.
TÜRKÇE, KENDİ KONUŞTUĞUM DİL, NEDEN ÖZELLİKLERİNİ, DİLİNİ, ANLATIMINI, TÜRLERİNİ ÇOK İYİ BİLMEYEYİM Kİ? ÇEREZ GİBİ BUNLAR, YAPARIM BEN.
ŞİMDİ DERSE OTURACAĞIM VE 10 DK MOLALARLA 3 SAAT BOYUNCA 1 ER SAAT ÇALIŞACAĞIM. MOTİVASYONUM ÇOK YÜKSEK ÇÜNKÜ İSTEDİĞİM ÜNİVERSİTEYE KOŞMA YOLUNDA BİR SİNEK VIZILTISINDAN TUT GÜRÜLTÜ BOMBARDIMANI BİLE BENİ RAHATSIZ EDEMEZ.
SABAHLARI MUTLU UYANIYORUM ÇÜNKÜ HER GÜN YENİ BİR KONU, YENİ BİR SORU ÇEŞİDİ ÖĞRENİYORUM VE BU BENİM ÜNİVERSİTEMİ KAZANMAK YOLUNDA ADIM ADIM GİTMEMİ SAĞLIYOR.
GECELERİ MUTLU UYUYORUM ÇÜNKÜ TÜM GÜNÜ VERİMLİ GEÇİRDİM, HEM EĞLENDİM HEM ÇALIŞTIM.
İNSANIM, HEP AYNI YOLDA AYNI ŞEKİLDE YÜRÜMÜYORUM. YOKUŞLAR OLUYOR. İNİŞ ÇIKIŞLAR OLUYOR. DUYGULARIMDA, HAYATIMDA. BU SEBEPTEN DOLAYI BAZEN ÇALIŞAMAYABİLİRİM VEYA BAZI ŞEYLERE ARKADAŞLARIMDAN SONRA BAŞLAYABİLİRİM. BU BANA BİR ŞEY KAYBETTİREMEZ. KOŞARIM, 2 KAT DAHA HIZLI KOŞARIM VE KAZANIRIM. BEN KAZANMAK İSTİYORUM VE ÖNÜMDE HİÇBİR ENGEL OLAMAZ.
ENGELLERİ TEK TEK AŞIYORUM.
POZİTİFİM.
SONSUZ BİR ENERJİYE SAHİBİM.
POTANSİYELİM YÜKSEK VE ÇALIŞIYORUM.
ÇALIŞMAM GEREKEN ŞEYLER KAZANACAĞIM ÜNİVERSİTENİN YANINDA O KADAR KÜÇÜK Kİ ÇALIŞMAMAK GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLMAMALI. BEN BU KADAR TEMBEL DEĞİLİM.
ZEKİYİM, AKILLIYIM, ÇALIŞKANIM, SORUMLULUK SAHİBİYİM VE BAŞARACAĞIM.
İNSANLARIN DEDİKLERİ, YANİ OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİ BİR KULAĞIMDAN GİRİYOR ÖTEKİNDEN ÇIKIYOR. ONLARIN DÜŞÜNDÜĞÜ ÖNEMSİZ.
ÖNEMLİ OLAN BENİM HAYATTAN BEKLENTİM.
ÖNEMLİ OLAN BENİM NE İSTEDİĞİM.
ÖNEMLİ OLAN BENİM HER SABAH ‘OF, YİNE Mİ İŞ VAR!’ ŞEKLİNDE Mİ, YOKSA ‘YAŞASIN, YENİ, GÜZEL BİR GÜN VE İŞİME GİDİYORUM!’ DİYEREK UYANMAK İSTEYİŞİM.
ÖNEMLİ OLAN BENİM HER GECE HAYATTAN BEKLENTİLERİMİN GİTGİDE ARTMASI DEĞİL DE YAŞADIĞIM HAYATTA MUTLU OLUŞUM VE BUNU DÜŞÜNÜP UYKUYA DALIŞIM.
ÖNEMLİ OLAN ONLARIN DÜŞÜNDÜKLERİ DEĞİL.
İSTİYORUM.
KAZANMAK İSTİYORUM.
MUTLU OLMAK İSTİYORUM.
EVET.
KAZANACAĞIM.
MUTLU OLACAĞIM.
BEKLE BENİ MESLEĞİM!

:blush:

Canım eğer olumlamayı bu şekilde yapıyorsan çok yanlış.Olumlamada gelecek zaman kullanılmaz.MATEMATİK KOLAY DERS. SADECE ODAKLANMAM VE ÇALIŞMAM GEREK. ÇALIŞACAĞIM, ANLAYACAĞIM VE SONRA ŞU ŞU TESTLERİ ÇÖZECEĞİM yerine BEN HER ZAMAN MATEMATİK DERSİNDE BAŞARILIYIMDIR TÜM BİLGİLERİ KOLAYLIKLA AKLIMDA TUTARIM VE ODAKLANIRIM gibisinden demen lazım.Başındaki olumlamalar aslında bilinçaltını olumsuz etkiliyor istersen sana kullanabileceğin bir olumlama yazabilirim :blush:

tek bir gelecek kipi bile bilinçaltını etkileyebiliyor işte… bunu düşünmemiştim. teşekkürler :smile: daha önce böyle yapmadım genelde yaptığım olumlamalar geniş zamanlı :blush:
dikkate alacağım teşekkürlerrr

arkdaşlar çalışma isteğim yok buraya girince gaza gelip ders çalışıyom hepinize teşşekkür ederim inş istediğim bölümü kaznacam kazanacaz sadece sabır istiyo okadar
:smiley:

inşallah faruk. sabır sabır sa-bır… :sunny:

selamlar bende geldim :slight_smile:

hoşgeldinn :blush: v:

Sonunda sınavlarım bitiyor arkadaşlar! Yarın son, felsefe ve sonra bitecek. Tabii matematik projem var ona baya yoğunlaşmam gerek ama onun dışında, 2. sınavlara kadar ne yapmamı önerirsiniz? Kafam biraz karışık da… :smiley:

bizim de yazılılar bitiyor :smiley: ben elimden geldiğince kitap okuyup 11. sınıf için genel soru çözümü yapcam son sınavlar genelde tüm yıl olur o yüzden sanada tavsiye ederim :smiley:

Genel soru çözümü çok mantıklı çünkü ilk dönem konularım unutulmaya yüz tuttu… haklısın. Teşekkürleer

Şu hedefimi bir belirleyebilsem :frowning: Şuan çalıştıklarımdan pek de zevk aldığım söylenemez. Nereye doğru ilerlediğimi bilmiyorum. Sadece sınavlar için çalışmak gibi bir şey.

Ben de aynı durumdayım ya hem de haftalardır. toparlanmamız lazım! : (

BENDE GELDİMM :blush:
Ben en çok motivasyonda sıkıntı çekiyorumm.Yardımcı olabilecek olan