tüm 11 ler el ele

Oo hoşgeldin mfci :smile: inşallah hayırlısı olur dediğin gibi en büyük dileğim bu.

a.s sınavdaş. aynen Allah razı olsun stresimi büyük ölçüde azaltabiliyorum burada ve kitap tavsiyeleri olsun başka küçük tavsiyeler olsun motive olmak olsun her türlü paylaşımı yapabiliyoruz burada.

hoşgeldinn :blush:

hoşgeldinizz :slight_smile: gençler ama ben pek alışmış değilim günlük kaç saat çalışlıyorsunuz

ben de alışamadım ya
o değişiyor bazen 3 gün okul dışında hiç ders çalışmıyorum (tepem atıyor)
bazen de yatana kadar çalışıyorum (heveslenince)
kafam allak bullak yani :pensive: pek alışamadım ben de

Ya ben alıştım ancak ygs matematiği ve geometriyi bi bitiremedim yaza kadar bi bi bitse nasıl rahatlıyacam yaa kitaplar doldu taştı :smiley: hedef te psikoloji bilmiyorum napağımı :confused:

Slm bende yeni geldim ben size bise soracam ya ben edebiyat dil anlatım da falan uykum geliyo sıkılıyorum calismiyorum nasıl Türkçeye çalışabilir?

ahmet sakin ol ya ben hiç başlamadım mesela :smile: dershanem dün başladı haftaya başlayacağız ygs ye haftada 5 saat göreceğim. yaza kadar o kadar da ygs üstüne düşmeyi düşünmüyorum ben ama. 11. sınıfı ve önemli eksiklerimi tamamlayacağım mesela matematikte fonksiyon, fizikte iş güç enerji gibi.
umarım psikoloji için en iyi üniversiteyi kazanırsın iyi dileklerimle :blush:

Hoşgeldin :blush:
TM misin sen?
Dil Anlatım hakkında görüşlerimi anlatayım.
Aslında Dil Anlatım edebiyata kıyasla çok daha kolaydır ve bir kez öğrendin mi bir daha hiç sıkılmazsın Faruk. Ben çok severim böyle önüme soru koysunlar Dil Anlatım çerez gibi gelir yapabilsem de yapamasam da severim ve çözerim o soruları.
Dil Anlatımda oturup konuyu iyice öğren, sonra da sorularla konuşa konuşa çöz mesela onları. Bakıyorsun mesela soruya, şıklara geçtin A şıkkıyla konuş.‘Seni gidi seni, nasıl da saklamışsın adlaşmış sıfatı. Ama ben buldum işte’ :smile: Ben bunu yaparım türkçede konuşurum kendi kendime mesela. Bunu deneyebilirsin. Saçma gelse de dene derim sonuçta sıkılmaktansa eğleneceksin. :blush: Ve Faruk gerçekten kolay bak, çoğu kişi sevmediği ve ön yargıyla yaklaştığı için sevmez dil anlatımı. Sevmeye çalış. Gerçekten sıkılmayacaksın.

Edebiyat. Aslında ben sayısalcı olduğum için edebiyat derslerinde bazen gerçekten sıkılıyorum, açık konuşayım. Zaten TMci değilsen LYS de edebiyat yapmayacaksın, çok kasmana gerek yok. Sadece okul sınavların için çalışacaksın. Ama TMciysen (bilirsin ki edebiyatta çok yazar-eser, dönem var- önemli şeyleri ezberlemek için açıp kapamalı kağıtlar kullanabilirsin. Ben yabancı dilde kelime ezberlemek için yapıyordum. Çok işe yarıyor bende mesela.
Anlatayım. Bir sürü küçük kağıt kes, ikiye katla. Görünen yüzlerine eserleri yaz mesela, kağıdı açınca göreceğin kısma da o eseri yazmış kişiyi yaz. Veya tam tersi. Dışa yazarı yaz, içine de önemli birkaç eserini. Veya ne bileyim dış kısma ‘Tanzimat Edebiyatı 1. Dönem’ yaz, iç kısma 1. dönem yazarlarını yaz. Bu gerçekten hem sıkmayan hem de öğreten bir yöntem :blush:

Direk konuya çalışmaya yeni başladıysan da videolu derslerden yararlanabilirsin. Ben pek kullanmam ama işe yaradıkları söyleniyor internet üzerinden bazı sözel ders videolarının.

Böyle işte. Benim söyleyeceklerim bu kadar. Ama dediğim gibi sayısalcıysan ille de ben edebiyatta neden sıkılıyorum diye düşünmene gerek yok. Belki de sayısal senin tamamen ilgi alanındır, olabilir.

Umarım işe yarar yazdıklarım, tekrardan hoşgeldin, iyi günler :blush:

Arkadaşlar ben evde çalışamıyorum çalışmaya çalışıyorum yani çalışsamda çok az oluyor yani çalışmak istiyorum ama çalışamıyorum ne önerirsiniz ??(burayadabyazayım dedim :blush:

Gencler ben daha baslamadim yazin 11 tamamen herseyiyle bitirip ygs ye oyle baslamayi dusunuyorum zaten ygs baslayinca birakmam devamli calisirim marta kadar 11 halledersem daha kolay olur gibi geliyo ama bilemedim

Semih bende evde pek calisamiyorum calissamda az il kutuphanesine gidiyorum kapanana kadarda ordayim ise yariyo bence bi dene derim

Denicem peki nasıl bir program önerirsin şimdiden önerin içinde tşk ederim :blush:

Ya program derken ben planli (!) calismak icin simdiye kadar bir suru calisma programi ayarladim ama olmuyo haftalik aylik her sekil denedim bi turlu uyamiyorum hep bisiler cikiyo program kullanmana gerek yok zaten kafanda bi siralaman vardir su dersi bitiriyim sonra suna gecerim once bunu bitiriyim gibisinden yani kisacasi canim ne isterse ona calisiyorum daha iyi oluyo mesala dil anlatim calisirken cok uykum geliyo onu birakiyorum mat. Calisiyorum baktim cok sıkıldım kimya ya geciyorum cok kasmana gerek yok bence rahat takil :smiley:

herkes net soruyor üzülüyorumm

ciddenmi ben de o civarlar bende üzülüyordum düşük yapıyorum diye

Arkadaslar bizim hocalar netin pek onemi yok diyolar bence haklilar bizim sinifta 100 net yapan biri ygs-lys sinavinda turkce matamatik falan cok iyi yapmis fen bolumu idare eder biride 80 net yapmis fen ve mat ful yani onemli olan net degil nerden yaptigin netler sadece motive ediyo bence en onemlisi siralamaniz

Çok sağol Beyza dediğini deniycem. Ben sayısalcıyım yani senin dil anlatımda kullandığın tekniği ben fizik, kimya ve matematik de kullanıyorum dil anlatım ve edebiyat için denedim gitmedi ama bir kez daha sevmeyi deneyeceğim

dünkü ygs den sonra gözüm korkmadı değil arkadaşlar, o kadar çalışıldı ama matematikten yapılabilecek düzeyde 15 soru falan varmış. Umarım her şeyin hayırlısı olur

Benimd duydugum kolaymış ama bilmiyorum açıklanan %20 ye de baktim onlarda da zor var ama cok zor yok sanki pek

Teşekkürler Beyza :slight_smile: Bende ygs matematikte baba konuları bitirdim sayılır sadece daha çok soru çözmem lazım yaz kursuna katılacağım orda eksiklerimi kapatmayı düşünüyorum ben de bugün bi karar aldım kesinlikle lys için mutlaka fonksiyon ve grafiklerini çalışıp bitirmek lazım çok önemli ve limit türev integral gibi çok sık çıkan soru tarzı hadi hayırlısı :smiley:

ya ygs aşırı kolaydı türkçe eleyici olmuş öle duydum etrafdan. iyi bi okuyucu olan trükçeden iyi yapar mış inşallah bizde de öyle olur :smiley: