Tıp Hedefliyorum Ne Yapmalıyım

Merhaba öncelikle.Şu an 10. sınıftayım ve Teog’un son kurbanı olarak 489 puan almıştım.Açıkçası temelimi iyi olarak görüyorum.Lakin okul sınavlarına- dolayısıyla da Tyt 'ye- son gün çalıştım.Ha kötü mü aldım hayır hatta sınıfıma göre en yüksek puanları aldım.Bu dönem ortalamam 94.1 geldi.Lakin ben asla başaramayacağımı düşünüyorum.Tıp tan başka bir mesleği severek yapabileceğimi de düşünmüyorum.Ha birtakım meslekler var lakin şu an o meslek için okumuş olanlar kaldırım mühendisi durumunda.İşte,geriye tek seçenek ve sevdiğim bir seçenek olan Tıp kalıyor.Ama ortada asla kazanamayacağını düşünen bir ben var.Okul hayatım boyunca hiç dersaneye gitmedim-ha bi aralar 8. sınıfın başında çok sevinerek dersaneye başlamıştım lakin 3. günün sonunda ağlayarak eve geldim ve ailemden beni dersaneden almalarını istedim-ve de gitmeyi düşünmüyorum.Yani evde kendim çalışmayı planlıyorum her zaman yaptığım gibi.Lakin beni hala hiçbir yeri kazanamayacağım düşüncesi esir alıyor.Kurtulamıyorum düşüncemin paslanmış zincirlerinden.Lütfen bana yardımcı olun~~

Asla başaramayacak mısın? o notlarının üstüne gitsen tıp kazanman çok rahat fakat önce inancın olmalı inancından sonra gerisi çok kolay bence hayaller kur doktor olduğunu düşün hastalara nasıl bakacağını düşün hayal kurmalısın bu yolda en güzel şeylerden beri hayal kurmak bunu unutma ve sürekli araştır doktorlar ne yapıyor onlara bak instagram kullanıyorsan eğer tıp sayfalarını takip et ve yaparsın kendine güven benim derslerim kötüyken tıp kazanma umudumu yitirmiyorsam sen hiç kaybetmemelisin benimde daha detaylı konuşmak istersen numaramı verebilirim mesajlaşabiliriz yardımcı olabildiğim kadar olmaya çalışırım