Teog stresini nasil yenerim?

Benim ozellikle soru cozerken buyuk bir stres problemi yasiyorum nasil yenerim hakkinda hic bir fikrim yok sadece rla veriyorum o ara da cok uzun suruyor, lutfen yardimci olun. Yardim ederseniz sevinirim :smile:

soru çözerken niye strese giriyorsun ki inekledeki beğendiğin öğretmenlerle konuşabilirsin bence okulundaki rehber öğretmeninle konuş bu arada bende bu yıl teog a girdim ondan dolayı rehber öğretmeni tavsiye ediyorum :slight_smile:

Bence stresin güvensizlikten de kaynaklı olabilir. Kendine güvenip başaracağına inanırsan stres yapmazsın. :relaxed:

Ben de o yollardan geçtim ve şimdi kardeşim girecek sınava ona söylediklerimin aynısını söyleyeceğim sana da :slight_smile: önce içinde yapamayacağına dair bir korku varsa yapamayacaksın diyen bir iç sesin varsa onu kesinlikle dinleme sen önüne bak bu yolda kendine güven çok önemli yapacağına inanıp adımlar atmalısın :slight_smile:

Bende 2 sene önce o yıllardan geçtim. Hemde Teog un ilk mağduruyum. Teog diye bir sınav atıldı ortaya. Nasıl bir şey,tedirgin edici mi, korkmalı mıyım? Diye hep sordum kendime. Sonra baktım ben bu Teogtan korkmaya başladım. Çalıştım sürekli çalışıyordum, ediyordum. İlk gün geldi girdim Teog’a ve ilk dediğim cümle şuydu. “O kadar gözümde büyüttüğüm teog bu muydu? Milli Eğitim benimle dalga mı geçiyor?” dedim cidden bu cümleyi kurdum :joy:Yani senin elinde olan bir şey hiç stres yapmana gerek yok stres insanın başarısını kaybettiriyor. Mesela ben Teog’a o kadar çalıştım yemedim, içmedim ve stres, heyecan yüzünden çıkarttığım puan 340 dı. Stres seni başarıya götürmez daha çok başarıdan uzaklaştırır. :wink::+1:

Merhaba.Öncelikle sınav ve derslerinden önce kendinle başa çıkamn gerekiyor.Ben her zaman öyle yapıyorum Bi sakin ol çayını al çık balkona ben kimim ? hedefim ne ? neler yapabilirim gibi hedeflerini koy.Yani ilk önce kendi psikolojini yen en büyük tavsiyem budur.Teog çok zor olan bir sınav değil.Ben ilk giren gruptandım ve 453 puan aldım.Tavsiyem Hergün çalışmak önemli pes etmediğin zaman başarmış oluyorsun.Başarılar