Teog Nasıl Çalismaliyim

Lütfen yardim edin seneye teoga girecek bir ogrenciyim .ortalamam 99. Kusuratli bişey seneye çok çalışmak istiyorm.dershaneye de gideceğim.ama çalışma programı hazırlanan gerekiyo.lütfen yardim edin

Sahsen ben 8.sınıfta okuldan gelir gelmez dershaneye gidip soru cozuyodum yapamadiklarimi hocalarima soruyodum hocalar cikana kadar dershanede duruyodum bilmiyorum okulun tam gun mu ama ben sabahciydim 1 ile 9 arasi calisiyodum 9 da dersi birakip 11 e kadr dinleniyodum kendime her bolumu 20 ser dakikalik olan bi anime bulmustum(ki animeden nefret ederdim) onu izliyodum motivasyon acisindan cok iyi geliyo kitap okumayi da ihmal etme sorulari daha cabuk kavrarsin simdiden basarilar

Çok tesekkur ederim bir de hangi dershaneye gidiyordunuz onu da öğrenmek istiyorum.Ben aci dershanesi ne kaydoldum.Sizce nasıl bir dershane ?Ayrıca teog için onerdiginiz bir çalışma programı varmı?Bilgilendirir seniz cok sevinirm☺

Ugur dershanesine gidiyodum ama sanirim dershaneler cogu kaldirildigi icin ugur da temel hazirlik lisesi oldu acikcasi açı dershanesi fena degil yayinlardan taniyorum sorulari guzeldi valla onerebilecegim bi calisma programi yok aslinda benim kuzenimde senin gibi bu sene girecek ona 7.sınıfi tekrar ettiriyorum bence sen de etmelisin bir de yayin olarak karekok yayinlari cok isine yarayacaktir ben bu yayini lisedeyken kesfettim keske daha once alsaydim dedim kendi kendime cok yarari dokunuyo :)) dedigim gibi gunluk sadece 20 dkni alacak bir kisa dizi bulursan yarari cok dokunur ben seyretmedigim zaman ruyamda da test filan cozuyodum o derece stres olmustum :slight_smile:

Çok tesekkur ederim benim de bu sene abim teoga girdi simdi sonuçlar açıklandı 472 puan almış 4.5 lık yüzdelik dilime girmiş.Ama o çalışmadı bu yüzden bu puanı aldı.Ama 7. Sınıfı tekrar etmenin ne gibi bir avantajı var?Sizi de sorularimla yoruyorum ama

Estagfurullah ne yormasi, 7.sınıf konularindan gelen sorular var ve 7.sınıfi tekrar edersen 8 de dersleri daha rahat anlarsin zaten her yılın konu cizelgesi bir onceki yilin gelistirilmisi seklindedir ornegin bi sene ucgenleri gorursun diger sene trigonometriyi gorursun bu yuzden sana faydasi olacaktir tabiki 6.sinifi da kenara atma mesela geometri de iyi degilmisin ilk basta 6.sinif ta geometriyle ilgili ne anlatilmis ona bak daha sonra 7 de en son 8 de ne anlatilacak ona bak ki temelin saglam olsun bir de dershanelerin sene basinda sinavlari oluyo bir onceki senenin konularindan ve sinif duzeyin ona gore belirleniyo(bizde oyleydi) ben daha onceden 7.sinifi tekrar ettigim icin 1.olmustum ve bana ayri bir ilgi gostermislerdi bu da aklinin bir ucunda bulunsun

Çok tesekkur ederim çok yardımcı oldunuz ben de öyle düşünüyorum ayrıca aci dersaneisnde ilk sınıflara girenlere daha iyi hocalar bakiyomus .yazın teog çalışmaya gerek var mi?bu konuda çok kararsizim inkılap tarihi calisicam da diğerlerine gerek var mi ?onu sormak istiyorum .

Bence sadece tekrar yapsan yeter bu yaz zaten sene icinde cozdugun sorularla iyi kavrayacaksin bu seneyi onceden bi hazirliga gerek yok cok dogru dusunmussun ama inkilap tarihi calismak yerinde bi karar ,rica ederim katkim olduysa ne mutlu

kitapların üzerinde kısa tekrarlar yaparak bol bol soru çözüyorum. sadece teog tarih konularında eksikliğim ve kendime güvenememe durumum vardı.

bu durumu okuldan sevdiğim bir öğretmenin önerisiyle youtubeda osman kılık’ın lys tarih özet geç oynatma listesini izleyerek atlattım sanırım. orada inkılap tarihi konuları 10 numaralı videodan 22’nin sonuna kadar, bitirmeme 5 video kaldı :smile:

bence çalışma programını kendi eksikliklerini gören bir yerden hazırla. yani çalışma programı kişiye özel olmalı.

Teog abartılacak bir sınav değil. O yüzden düzeli çalışmak yeterli olacaktır. Derslerini dikkatli dinlemeye özen göster. Günlük 1,5 - 2 saat başlarda ideal. Teog yaklaştıkça bunu 2 - 2,5 saate çıkarabilirsin. Soru çözmeyi sakın unutma bol bol soru çöz. Ama aynı zamanda anlayarak çözmeye çalış. Çünkü anlayarak çözdüğün 100 soru anlamadan çözdüğün 500 sorudan iyidir.

bende bi şey sorcam bilen varsa teoga moonlight kelimeleri eklenmiş moonlight ne