TED TAM EĞİTİM BURSU

Arkadaşlar ben TEOG sonucu 480 üstü puan hedefliyorum. TED kolejini çok beğeniyorum ve eğer olursa orada burslu okumak istiyorum. (Annem babam çalışıyor ama yinede burslu okuyabilirim yalnızca.) Tam eğitim bursu hakkında bilgisi olan var mı?

Ben geçen sene PYBS sınavlarına girdim. ( Kazanamadım :stuck_out_tongue_winking_eye: ) Ama bu sene en azından kazanacağımı düşünüyorum. 8.sınıf için nasıl burslu okunur bilmiyorum ama bence rehberlik hocalarına danışmalısın. Ya da en azından PYBS yi denersin. Başarılaar! :relaxed:

Bu PYBS’den tamamen farklı bi durum. Zaten bu yıl 8. Sınıfım burs durumu lise içindi. TED burslulukla ilgili bilgileri bi süreye kadar vermiyor gecen yıllarda bilgisi olan var mı diye sormustum :blush:

Zaten istediğim şey para bursu değil Tedde eğitim bursu ki zaten PYBS’ye de giremiyorum gelir tutmutir :blush:

1.aile gelir düzeyinin 2500 veya altı olmalı
2.notların yüksek olmalı
3.tedin sayfasını takip et başvuru zamanlarını kaçırma yani daha anlatacak çok şey var ama senin yapman gereken en doğru şey okuldaki bir öğretmenine ya da rehberliğe başvurman ben başvurdum 2 sene boyunca ancak babamın gelir düzeyi yüksek olduğundan beni almadılar. :persevere: