Tarih dersine nasıl çalışmalıyım?

Tarih dersinden cok yanlışlarım cıkıyor. Beceremiyorum bu dersi. Nasıl çalışmalıyım?

Geçen yılki ben!Sen teoga hazırlanıyorsun ama ygs tarihle teog konuları aynı sana ygsde bana tarihi yaptıran yöntemden bahsedeyim Buse.Benim geçen yıl dershane denemelerinde(ygs)tarihte 3 netim anca çıkıyordu ama sonra azmettim.Bu iş olmalı dedim ama nasıl olacaktı ki?Her yolu denedim sonra bir yöntem buldum 4 kaynak aldım önce konu sonra 4 kaynaktan test şeklinde ilerledim.Yapamadığım sorularda yardım aldım ve sonuç 1 ay sonra deneme sınavında sadece 1 boş diğerleri doğru.Benim yöntemim buydu konu+yüzlerce soru bu yöntemi deneyebilirsin :blush:

Cok tesekkur ederim hocam :slight_smile:

Bu derste başarılı olmak için şemalar çizerek çalışmak gerekiyor.Ben de bu yıl teoga gireceğim o yüzden konuları biliyorum.Örneğin inkılaplar ve yapıldıkları alanlar konusunda zorlandın diyelim,eline büyük bir kağıt ve 1-2 renkli kalem al,başlığı üste yaz,oklar çıkar alt başlıklar altına ayrıntılı biçimde konuyu yaz.Sonra bu şemayı tekrar et.Ve ardından bol soru çöz ama doğru kaynaklardan,zamanını kolay sorularla harcama orta yada zor sorular tercih et,iyi şanslar :slight_smile:

Tesekkur ederim :slight_smile: Sanada iyi şanslar. :slight_smile:

buse merhaba. yazdıkların çok eski mi yeni mi anlayamadım; ama kendimce cevap vermek isterim :blush:

benim çok sevdiğim bir sosyal öğretmenim var.teog inkılap tarihi konuları için youtube’da osman kılık’ın lys inkılap tarihi videolarını izlememi önermişti.iyiki de önermiş. şimdiye dek izlediğim derslerden çok verim aldım.

izlediğim her konudan sonra 2-3 teog test yaprağını mutlaka çözdüm.yanlışlarımı okuldaki öğretmenime soruyorum.doğrusunu öğrenmeden bırakmıyorum.bunu belirtmeden geçmeyim.

izlemen gereken oynatma listesinin adı lys tarih özet geç linki burada

bu listedeki videolardan 10.videodan başlayıp 22.videonun sonuna kadar izlemen lazım.