Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Merhaba, 10. sınıfım. Lisenin başından beri ders notlarım düşük, canlı derslere girme fırsatım olmuyordu. Kasıtlı değildi, yaklaşık bir yıl boyunca küçük bebek kardeşime bakmak ve evin sorumluluğunu almak zorunda kaldım annemin psikolojik bir hastalığı olduğu için. Şu an iyi, ancak o kadar tökezledim ki nereden başlayacağımı bilemiyorum ders çalışmaya. Canlı derslere giremiyordum, şimdi girebilirim ancak girsem de bir şey anlamıyorum. O kadar çok eksik konum var ki, az çok bir şey biliyorum tabii ama bir yıl boyunca hiçbir şey yapmayınca o bildiğim şeylerin üzerine nasıl ekleyip nasıl soru çözme tempomu artıracağımı bilmiyorum. Bazı ailevi sorunlarımdan önce böyle değildim. Kendimi çalışmadığım için çok kötü hissediyorum, ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Bazen hırs edip bir program yapıyorum ve sabah kalkıyorum, ancak ders çalışma alışkanlığım olmadığı ve yaklaşık bir yıldır hiçbir şey yapmadığım için erteliyorum. Erteledikçe erteliyorum, şu an sınavlarıma iki hafta kaldı ama iptal da olabilir bilemiyorum. Sınav konularımı tamamlamam lazım. Öyle yapacağım da, ertelenirse bu sefer online dersler yine başlayacak. Ama çok öndeler ve hangi derse girsem katılamıyorum. Anlattıkları şeyleri de anlayamıyorum. Ben bu tarz şeyleri düşünmek istemiyorum, 3 yıl önceki ben olsaydım şu an dersler hakkında endişe duymazdım. Disiplinli bir çalışma düzenim vardı. Ailem benden memnun değil, kimse benden memnun değil. Kendimi değiştirmek istiyorum. Ev ortamım fazlasıyla stresli ve kaos dolu, normal bir ailem yok zaten. Bunlar sıradan genç düşünceleri değil, ciddi anlamda bu evden çıkmam ve kendimi kurtarmam lazım. Üniversite sınavında cidden güzel şeyler başarmak istiyorum, çok sıkı bir çalışma düzenim olsun istiyorum. Çok büyük hayallerim var, bunlara layık olabilmek için de çok çalışmam gerek. Kendimi hazırlamam gerek. Ama bunu nasıl yapacağımı, nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Burada birileri bana yardımcı olabilir belki diye yazmak istedim, hem de içimi dökmeye yardımcı oldu.

selam,yaşadıklarını yaşamış biri olarak seni çok iyi anlıyorum.Ben çalışmaya başladım güzel bir program yaptım ve bu yaz hatta sınavlardan sonra tyt konularını bitirmeye başlayacağım istersen bana katılabilirsin.Sana yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarım. gmail hesabım skypainterr@gmail.com buradan bana ulaşabilirsin :slight_smile: