Moral-Tavsiye -TYT-AYT

Merhabalar ilk başta ben anadolu lisesinde okuyorum daha alan seçmedik ama kesinlikle sayısal seçeceğim tyt ayt için de şundan bahsetmek istiyorum şuan çalışmalımıyım çalışsamda nerden başlıyacağım ? Bana moral ve tavsiyede verir misiniz ? Teşekkürler :hugs:

Simdiden calismalisin evet var olan konularini cok iyi ogren gunluk tekrarlar yap haftalik tekrarlar yap en son 1 ayda tum konu tekrari seklinde git cok soru cozmeni oneriyorum her konu icin en az 100 soru coz osymde cikmis konulardan daha fazla coz onemsiz asla cikmayan konulara vaktini harcama fizigi falan asla hafife alma ayt de seni cok one gecirebilecek bi ders
Programli calis yada yapamiyorsan bir ajandaya hergun calistigin konulari tarih tarih yaz soru sayisini yaz donup bak onlara iste bi konudan yeterli soru cozmusmusun onu anlayabilirsin
Daha sonra matematik problemler kitabi edin ve hergun en az 10 soru coz o kitaptan
Hergun en az 20 paragraf sorusu coz
9.10. Sinif mufredat olarak cok hafif bunu ileride anlicaksin bu boslugunu cok iyi degerlendir asla son senelere birakma yetismez cunku
Sozel derslerde notlar hazirla yolda yururken gece uyumadan yemek yerken ne biliyim ufak tefek boslugunda notlari karsina al bi tekrar yap
Sozel dersleri kesjnlikle ezberleme biyolojiyi falan sakin ezberleme ogren okul sinavlari ezber olur ama osym ezber sormaz
Sozel dersleri calisirken bir ogretmen gibi birine anlatir gibi sesli tekrarlar yapabilirsin sesini kaydedebilirsin gece uyumadan once dinlersen sıksık beynine yerlesir
Birde son olarak sayisal derslere calisirken dikkat eksikligin falan varsa motivasyon artirici muzikler dinleyebilirsin doga sesleri gibi klasik muzik gibi :blush::kissing_heart:

teşekkürler o kadar zahmet etmişsin fakat 2020 de görebildim ancak kusura bakma :slight_smile: Her şey için teşekkürler :slight_smile: