mimarlık okuyan veya olmak isteyen kişiler bakabilirmi

merhaba ben 10. sınıf öğrencisiyim ve çocukluğumdan beri mimar olmak istiyorum fakat matematiğim kötü bu dönem bölüm seçimleri yapılıcak ve ne yapıcağıma karar veremedim ve şuana kadar nerdeyse istediğim tüm meslekleri araştırdım gerçekten yapmak istediğim mimarlık var ama tek sorun matematik ne yapabiliceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim :smile:

Fen derslerin gerçekten iyiyse sayısal seçip matematige yuklenerek gelistirebilirsin fikrimce. Konu anlatımlı kitaplar var alıp cozumlu soruları çözmeye çalışman fazlaca gelistirebilir iyi çalışmalar :slight_smile:

Anladığım kadarıyla meslek lisesi öğrencisisin :slight_smile:
Eğer öyle ise matematiği dert etmemeni söylerim bende inşaat bölümü mimari alan son sınıf öğrencisiyim. Matematikten daha basit konular görüyorum diye bilirim ama çizim konusunda neyaparsın orası sana kalmış el yeteneği istiyen bir bölüm sonuçta elle çizimde var (iç mimarlıktan bahsetmiyorum) :smile:

Merhaba :blush: Size bir soru sormak istiyorum, daha doğrusu bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Sizce mimarlık bölümü olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi mi daha iyi yoksa Gebze Teknik Üniversitesi mi? Ben şuan gebze teknik üniversitesi mimarlık bölümündeyim ama üniversite değiştirmek istiyorum lakin kararsızım, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne geçiş yapmalı mıyım sizce?

abimin zoruyla bi yöntem denedim. Kitabın adı Sırrın fiziği. kitabın başlarını geç sonra istersen oku sana 5.bölümden sonrası lazım. 5-6-7 bölümlerdeki defteri hazırla. ana maddeler dediği yere matematikle ilgili sıkıntılarını yaz. yapamıyorum, iyi değilim falan. acayip bişey. ben baya baya matematik çalışıyorum artık denemelerim de şimdiden hiç fena diil. hem senin daha epey bi vaktin var, iyice açılırsın bence