Mimar Olmak İsteyenler

Merhaba, mimarlıktaki matematik çok mu zor? Ya da temel matematik mi henüz kavramış değilim…

merhabalar, malum sonuçlar yeni açıklandı. sınav sonucum 13bin itü Türkçe dahil büyük şehirlerdeki birçok yeri tutuyor. benim sorum şu, ben en başından beri mimar Sinan güzel sanatlarda mimarlık okumak istiyorum fakat bildiğim kadarıyla eğitimi diğer ünilere göre farklı. hep teknik üniversite istemiyorum güzel sanatlar istiyorum diyordum fakat ülkenin gidişatı ve ilerdeki konumumu düşünmek zorundayım malesef. yani demem o ki mimar Sinan için eğitim açısından eskiden en iyi olduğu fakat şuan çok bozduğu gibi duyumlar alıyorum. bu doğru mudur? sosyal bir insanım, maddi açıdan da karşılayabilirim. mimar Sinan bana iyi bir eğitim verebilir mi? teknik üni şart mıdır? yurt dışı imkanları nasıldır? yurtdışında yüksek lisans yaparsam orda çalışma hayatına devam mümkün müdür vs vs orda okuyan, mezun olan ablalar abilerden yardım rica ediyorum. sevgiler

benim sıralamam 47 bin geldi. mimarlık düşünüyorum şuan ama iyi bir üniversitede okumak da istiyorum. mimarlıkta yatay geçiş imkanlarım nasıl olur ve bu sıralamayla nereyi yazarsam daha iyi olur?

Bence bu sıralamayla da iyi bir ünide okuyabilirsin, çalışmanı heba etmemen daha doğru bir karar

merhaba belki çok sorulmustur fakat güncel bir cevap almak için yazıyorum mimar olmak isteyen biriyim. Mimarlık geliyor fakat üniversite hiç duymadığım bir üniversite eğitimini ve kalitesini de pek bilmiyorum maalesef. Ama mimarlık için pek tercihlerde olmadığı kesın. benim sormak istediğim şey şu mimarlıkta işe alınırken okuduğun üniversitenin ne olduğu ne kadar önemli? cevaplarsanız sevinirim

merhabaa bu mesajın üzerinden baya geçmiş ama bence görürseniz hala cevaplayabilirsinz :smile:
ben de bu sene tercih yapıcam mimarlığı ama ingilizce okumak konusunda yeterli bilgiye sahip değilim ingilizceye yatkınlığım var hazırlık okusam da bölüm okurken zorlanır mıyım ve ingilizce okumak şirketlerin mimar seçerken istediği bi özellikmi
son olarak bosna hersekte mimarlık okumak hakkında bi bilgiye sahip misiniz orda ingilizce konuşulduğu için ingilizcemin daha çok gelişebiliceğini düşünüyorum.
teşekkürlerrr…

Selamlar.Mimar yada iç mimar olmak istiyorum.İkisinede kafam o kadar çok gidiyorki muhtemelen mimarlık okup çift anadal olarak iç mimarlık alıcam siz ne önerirsiniz?

bende mimarlık yazmayı düşünüyorum hangi üniversitede okuduğum çok önemli mi

ben iç mimar olmak istiyorum .Bunun için yeteneğimi biraz daha geliştirmem lazım nasıl geliştirebilirim

Merhabalar Mimarlık bölümünde yeni başlayacaklara tavsiyeleriniz nelerdir ? Yardımcı olur musunuz ?

Ic mimarlik okumak istiyorym hacettepe de… ilk 45000e girebilirim degilmi? Zor mudur? Kotu bi okulda okusam gelecegimin isigi soner mi?

Mimarlık bölümü okumak istiyorum fakat korkularım var ve daha önce hiç çizim yapmadım fotoğraf bölümüne de merakım var ne yapmalıyım ??

İyi günler ben mimar olmak istiyorum ve merak ettiğim bazı sorular var.
1-Mimarlıkta iyi bir üniversitede okumak önemlimi?
2-TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık bölümü istiyorum sizce bun üniversite iyi mi?
3-Üniversiteyi bitirdikten sonra iş imkanları nasıl?
4-Kendimi geliştirmek icin üüniversitede ne yapmam gerekiyor.
Cevap verirseniz sevinrim

Ben 11. Sınıfa yeni geçtim ve ablamın ısrarı yüzünden bilinçsiz bir şekilde eşit ağırlık seçtim ama istediğin neredeyse tüm meslekler sayısaldan alıyor. Başta da zaten mimarlık var. Okulum bölümümü değiştirmeme izin vermiyor ve bir çıkış noktası bulamıyorum lütfen yardımcı olabilirmisiniz :frowning:

Mimarlıkda daha 3 haftam vallahi bırakma derecesine geldim temel tasarım dersleri eziyet gibi utangaç olduğum için bana zor geliyor her sene bunun gibi sunum dersi varmı yoksa sadece 1 demi

Okulunu değiştirebilirsin

Hangij üniversitede okuyorsun?

ilk başta iş tecrübesi edinip ofis açmak daha mantıklı. ofis açmak için yeterli çevre ve iş tecrübesine sahip olunmalı.

Aykut Özdemir
İnşaat Mühendisi
http://www.yapisor.com

Şuan 10.sınıf öğrencisiyim. Üniversitede mimarlık okumayı çok istiyorum, makete elim yatkın (babamda mimar olduğu için küçüklüğümden beri yapıyorum) , bir kaç program kullanabiliyorum ve ciddi projeler üretiyorum (sketch up) ancak Matematik dersim o kadar iyi değil. İTÜ istiyorum.

Hocam itü mimarlık isteyenlerdenim eğitimi Hakkı’nda kısa bilgi verirseniz sevinirim : )