Mimar Olmak İsteyenler


#137

Mimarlık ve fizyoterapi? Biri sağlık biri inşaat. Mimarlık nedir biliyor musun? Mimarlığa gelipde çok pişman olan insan var, ha kötü meslek mi, hiçde değil ama öğrencilik hayatı sürekli ders vs. Sınıf arkadaşlarım birinci sınıftayken şöyle demişlerdi, ‘biz bu kadar çalışsak zaten tıpa giderdik, bu ne biçim bölüm, sürekli ders’ Bence sen yeni mezun bir mimardan anılarını dinle, neler yaşamış, ben öğrenci olduğum için sanırım çok etkisiz oluyor dediklerim, ben gitmeyin etmeyin dedikçe öğrenciler tamamdır tam istediğim bölüm diyor, arkadaşım sen anlamamışsın beni, okumamışsın yazdıklarımı diyesim geliyor. Bizim sınıftakiler sevmedikleri kişilere şöyle beddua ediyor: çocuğun mimarlık okur inşaallah😂 yazmak, tercih etmek size kalmış😁


#138

sizce anadolu üniversitesi mimarlık mı yoksa uludağ mimarlık mı bildiğiniz kadarıyla + ve - yönlerinden bahseder misiniz?


#139

ben orta derecede kekemelik hastalığım var.İç mimar olmak istiyorum sorun olurmu?


#140

Ben mimar olmak istiyorum ama kaygılarım çok fazla 11. Sınıf olmama rağmen ya yapamazsam korkusu başladı bunu nasıl yenebilirim? Ayrıca siz nasıl bir çalışma ile kazandiniz?


#141

Ben bu yıl ygs sınavına girdim ve beklediğimden çok daha kotu geçti. 100 binlerdeyim. Mimarlık istiyorum.hangi universiteleri onerirsin?


#142

merhaba ben lise son sınıftayım mobilya bölümünde iç mekan ressamlığı okuyorum yıldız teknikte mimarlık okumayı düşünüyorum ama gözümü korkutuyorlar 1.500 alırsın kasiyerle aynı gibisinden ne kadar doğru pişman olmak istemiyorum bu benim tek hayalim


#143

Maket yapmak icin ders aliyormusunuz yani nasil yapildigini gösteriyolarmi? Ben bi video izlemistim ve bilgiseyarda programlarla biseylerde yapiyolardi gösteriyolar dimi nasil kullanildigini? Tırstım acikcasi :smiley: ve para kazanma keni ofisini acma konusunda… sanirim vazgectim uykusuzlugu göze almistim aslinda :smiley:


#144

Ben 11.sınıfım ve mimarlık bölümüde düşünüyorum malum seney sınav fakat sayısalım hiç ayrıca çizim yeteneğimde sıfır sanırım iç mimarllık eşit agırlıktan alınıyormus ne yapmalıyım bılmıyorum yardımcı olur musunuz :slight_smile:


#145

şuan lise son sınıftayım ve iç tasarım okuyorum mimarlığa yetecek bir puan aldım.şimdiden autocad,3ds max,kesit alma,detay alma vs. gibi şeyleri biliyorum üniversitede yükümü biraz olsun azaltır mı ?


#146

merhaba ben mimar olmak istiyorum şu an 9. sınıfım fakat seneye bölüm seçeceğim mf mi yoksa tm mi seçmem lazım? ikisini de seçebiliyorsam artı yönü olan var mıdır?


#147

stajda para fln alıyomusunuz ?


#148

mimarlık okumak istiyorum lise 3. sınıfım matematik ve fiziğin ne kadar iyi olması gerekiyor bir mimarlık öğrencisi için. teşekkür ederim


#149

Puanlar yeni açıklandı 33 bin civarı siralamam var hangi üniversiteleri oneririsiniz(oturduğum yere uzak olabilir)


#150

Merhaba, Hocalarınız ödev verdiğinde elle mi çizim yapıyorsunuz yoksa bilgisayarla mı ? Dersler nasıl okuyor yani hoca anlatıyor siz dinliyorsunuz tarzında mı yoksa daha farklı mı ?


#151

Merhaba, ben bu sene sınava girdim ve mezuna kalma kararı verdim mf4 en kötü 30bin yapmam gerekirken yapamadığım için. Ortaokulda karar verdim mimar olmaya ama toplum mu beni itti buna yoksa gerçekten mi mimar olmak istedim birkaç aydır bunu sorguluyorum. Küçükken astronot olmak istemiştim astronomi-fizik alanına da ilgim var hala ve ikilemde kalmış durumdayım. Matematik, fizik, astronomi, tasarım ilgimi çeken ve yapabileceğimi düşündüğüm alanlar. Şu son dönemeçte karar vermeme yardımcı olabilecek ne yapabilirim?


#153

Merhaba. Mimarlık bölümleri olan üniversitelerde mesela ODTÜ yanında İngilizce yazıyor. bunun anlamı nedir? Yani ben üniversiteyi kazandığım zaman İngilizce dersi mi alacağım? Ya da o üniversitenin mimarlık bölümüne girebilmem için LYS 'de LYS-5 'e de girmek zorunda mıyım? :blush: :smile:


#155

Merhaba, mimar olmak istiyorum uykusuzluğu, sıkı çalışmayı vs. göze alırım ama sayısalım o kadar iyi değil. Yani mimar olmamız için illaki sayısalcı mı olmamız gerekir? Birde mimarlık için en uygun lise ne lisesidir ? Cevaplarsanız sevinirim.


#156

Merhaba. Ben lise son da grafik tasarım bölümü okuyorum photoshop ve grafik dalıyla alakalı diğer programları biliyorum ve geçen sene temel tasarım temel desen gibi dersler gördüm ve üniversitede mimarlık bölümü istiyorum. Grafik tasarım bölümümün mimarlığa bir yararı olur mu peki? :blush:


#158

11.sınıf MF öğrencisiyim mimar olmak istiyorum iyi bir üniversite tutturacağımı düşünüyorum üniversite de yoğunluğu kaldırmak zorundayım zaten severek yapacağım için halledebileceğime inanıyorum benim takıldığım nokta elle çizim yeteneğm pek yok orta derece denilebilir cetvelle felan çizimler yapabiliyorum Perspektifde de basit çizimleri yapabiliyorum bu konu başıma sıkıntı açar mı ünidrki çizimlrti yapabilirmiyim diye sorucaktım bir de mezun oldukdab sonra iş bulma da kaygım var Çevremdekilerin demesyke oluşan bi kaygı mesela iyi bir ünifen kendimi geliştirmiş bir şekilde mezun olursam iş sıkıntısı çeker miyim son bir sorum da özel üniversite ve devlet ünileti arasında seçim yapman gerekirse ne yapmalıyım şimdiden teşekürler


#159

10 . sınıfa geçtim. Ve iyi bir mimarlık istiyorum. Şimdiden ne yapmam gerek?