MATEMATİK ÇALIŞMA METODLARI 8

matematiğim kötü de değil ama çok iyide değil ne yapmalıyım ne önerirsiniz?

Öncelikle konu bitirmeden soru çözmemelisin.Bir konuyu hangi kaynaktan bitirirsen o kaynaktaki testleri bitirmeden başka kaynağa geçmemelisin çünkü matematikte soruların birden çok çözüm yöntemi olacağından dolayı senin kafan karışabilir.Yapamadığın soruları mutlaka çözdürerek gidersen aklında soru işaretleri kalmaz.Böylelikle sistemli gidersin

Merhaba,benim bu aralar okul derslerim için yaptığım yöntem,hangi konuda ihtiyacım varsa fasikül alıyorum.Hem fasikülde bol bol soru veriliyor böylece pratiğim artıyor bu şekilde çalışma uygulayabilirsin :blush:

Matematikte ne kadar çok soru tarzı görürsen sınavda sürprizlerle karşılaşmazsın.Konu eksiğini tamamlar tamamlamaz farklı kaynaklardan soru çöz.Yapamadıklarını öğretmenlerine ya da arkadaşlarına muhakkak sor.

Başarılar diliyorum

Merhaba @semi;

Orta düzeyde matematik bildiğini göze alarak ve daha da iyi olmak istediğini kabul edersek.Matematiğin tecrübeden başka hiç bir şey olmadığını söylemek isterim.
Nasıl Tecrübe ?
Tabi ki yılların tecrübesi gibi bir şey değil.Soru tecrübesi elde etmen lazım hatta bunu Geometri Fizik için bile net bir şekilde söyleyebilirim.
Önerim ise şöyle;
Fasiküller var matematik konularının ayrı ayrı mesela Güray Küçük yayınları.Güray Küçük’te TEOG için yok ama ana mantık fasikül.Fasiküllerde öğreten soru kalıplarının olmasına dikkat et tabiki de.Ama konuyu çalışmadan bir şeyler yapmaya çalışma.Aksi halde yapamıyorum diye düşünüp işin içinden çıkıyorsun :wink:
Yararı ne ?
En kötü senaryo bile var içinde.Çıkma ihtimali olanı var olmayanı var ama kilit nokta bu zaten belki fasikülün yarısını çözemeyeceksin ama sorularıyla uğraştığın için gerçek sınav soruları çok kolay geliyor.Deneme sınavlarında ise konuyla alakalı çok az soru kaçıyor %90 oranında diyebilirim.
Bende fasiküllerden YGS/LYS çalışıyorum.

iyi çalışmalar sağlıcakla kal :wink:

fasikül olarak hangi yayınlar var?

Sonuç yayının fasukullerini onerirmisiniz

Sonuç yayınlarını hiç görmedim fasikül olarak TEOG sınavına yönelik ama Kavram ve Martı yayınlarının ders ders soru bankalarını incelemiştim işinizi göreceğini düşünüyorum.