Lütfen yardım edin nasıl bir program uygulamalıyım

Merhaba arkadaşlar ben nihal. Liseden beri hayalim doktor olmaktı ama temelim yok diye ihtimal bile vermiyordum ki bölümüm de eşit ağırlıktı zaten. Neyse 2016 ygs lys ye girdiğimde durumum vasattı. Bütün puan türlerinden 1milyonlardaydım bi sene mezuna kaldım dersaneye gittim ama çalışmadım yine oyalandım 2017 tyt ayt ye girdiğimde sözelde 100 bindeydim ve direk edebiyat yazdım gittim şimdi ise okulu bırakıp sayısaldan hazırlanmaya karar verdim kafama geç de olsa dank etti. Çünkü ben tıp istiyordum ve her türlü fedakarlığa hazırım kaç sene sürerse sürsün. Benim sorum şu ; ders çalışmayı bilmeyen ve sıfır sayısalı olan biri ne yapmalı nerden başlamalı nasıl bi program izlemeli gerçekten bilmiyorum ve verimsiz zaman geçirmek istemiyorum lütfen uzun diye okumamazlık yapmayın yol gösterin bana 🥼:pray:t2::pray:t2::pray:t2:

Selamlar Nihal ,

Öncelikle ideallerinde bu kadar ısrarcı olmana sevindim… Evet bir kaç sefer başarısızlığa uğramış olsanda bunlar başaracak olduğun hayallerinin birer nazar boncuğu olacaktır…
Önceliğin eğer maddi imkanın varsa zayıf olduğunu düşündüğün dersler için ders alman veya bir kursa gitmen…

Onun dışında kolay bir tyt ve ayt denemesi uygulayarak netlerini not al. Eksik olduğun konuları analiz et ve yarından itibaren çalışmaya başla.Piyasada bir çok sıfırdan alan kaynak var. Bunlar senin en büyük destekçin olacaktır…

İmkanların doğrultusunda sana tavsiyem temelden alan ve video çözümlü bir kaynak edinmen…

Diğer en büyük tavsiyem ise kendine özgü bir çalışma ortamı yaratmak, bu ortama hedeflerin ile ilgili ufak motivasyon içerikli notlar yapıştırmak…

Şuanlık tavsiyelerim bu kadar , ilerki postlarında görüşürüz…

nurullah@guncelyayincilik.com

Teşekkür ederim. Dersaneye önümüzdeki yks den sonra başlayacağım. Bir sorum daha olacak benim sayısal temelim hiç olmadığı için sizce çalışmaya 9. 10. Sınıf olarak mı başlayayım yoksa tyt ayt olarak mı. Arada çok bi fark olmaz derseniz tyt ayt olarak başlayacağım ama öyle yürümez derseniz 9. Sınıf konularından başlayacağım😊

İyi akşamlar nihal,
9-10.sınıftan başlaman şuan için vakit kaybı. TYT - Ayt güncel müfredata göre çalışmaya başlamalısın. Bana sorar isen yarından itibaren bir tyt temeli atmaya başla. Bunun için yardımcı olurum istersen…
Şuan atacağın tyt temeli 2019 haziran dönemi ile 2019-2020 yks hazırlanma sürecine o kadar çoook yardımcı olacak ki sen bile şaşıracaksın :joy::blush::blush::blush::blush::blush:

Tyt temeli için Yardımcı olursanız çok sevinirim :slightly_smiling_face::blush:. 2020 senesi sınavına kadar verimli çalışıp ondan gelen sonuca göre hareket edeceğim.yeterli değilsem tekrar sonra tekrar ve tekrar başarana kadar :pray:t2:

Piyasada temelden alan bir çok kaynak var . 40 seans , karekök sıfır serisi vb. Öncelikle bunlar ile birlikte youtubede video izleyerek sıfırdan başla…Notlar al küçük küçük temelin için çalış

Teşekkürler.Deneyeceğim ilerleme kaydedersem o zaman ki sorularımı sorarım tekrar :blush:

İlerlemeyi düzenli çalışarak elbette kaydedersin :slight_smile: sevgiler selamlar…

eğer sınava kadar tyt çalışırsan tyt sınavına girip barajı geçip önümüzdeki sınava da sadece ayt girebilirsin

Sevgili ayla. Barajı geçmeye yönelik sıanva girmesi malesef tıp için yanlış seçim olacaktır.

Merhaba ben senin yerinde olsam matematikten kolay bir kaynak temin edip 1-2 ayda bitirmeye çalışırdım ondan sonra bir tık zor bir kaynağı çözerdim. bu şekilde temel de atmış olursun. Başarılar…

Şimdilik fizik kimya biyoloji ve geometri den temelimi oluşturuyorum yks den sonra dersaneye gideceğim matematiğe ordan devam edeceğim. Bu şekilde devam etsem yanlış mı olur?

Hocam Tyt yi böylece kafasına takmamış olmaz mı mesela ben 11.sınıfım tıp istiyorum ama seneye eğer kazanamazsam tyt durmuyor mu?
yani ben sadece barajı geçmesi için demedim tyt sınavına girerse sadece aytye odaklanmış olur böyle daha iyi bir performans sergilemez miydi?
peki ilk başta dediğim mezuna kalırsam (Allah göstermesin) tyt de iyi sonuç yaptıysam o duruyormu yoksa seneye tekrardan mı?