Lütfen bana akıl verin

Merhabalar buralarda yeniyim ve çok fazla kişiye yardım edildiğini gördüm bende yardım istemeye geldim… İstediğim bölüm biyomühendislik ve genetik hedeflediğim puan ise 420-430 11.sınıf öğrencisiyim ve dershaneye gidiyorum çok çalışmak istiyorum ama hiçbir şekilde çalışamıyorum 2.döneme geçtik ve 1.dönemin konularını bilmiyorum bile tekrar yapmadığım için. Masama oturuyorum sürekli aklım başka yerlere gidiyor bir soruyu 5 kere okuyorum bu dönemin konularına mı yoksa geçen dönemin konularına mı çalışmalıyım diye düşünürken geceyi buluyorum. Artık böyle olmaktan bıktım ailemle de aram kötü olmaya başladı dersaneye gittiğim halde bir şeyler bilmemek beni çok üzüyor ne yapmalıyım nasıl bir program uygulamalıyım lütfen yardım edin…

MERHABA öncelikle hoşgeldin. öncelikle tyt matematik, fen bilimleri derslerine ağırlık vermelisiniz sonra tyt türkçe ve sosyal bilgiler derslerilerine çalışmalısınız böyle anlatmam sizi üzmesin gerçekten bu tyt sınavının konularını eksiksiz bitirmek her yiğidin harcı değil. Rehber hocalarının dediği gibi düzenli, istikrarlı ve çok çalışmalısın böyle yaparsanız istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

VE SONRA ayt dende matematik ve fen bilimleri konularına ağırlık vermelisiniz ilk temelden başlayıp sonra üzerine bina eklemelisiniz. Dershane hocalarından yahut da kendi okulunuzda ki rehber hocalarında ders çalışama programı temin edebilirsin. tabi bu süreçte stresinle başa çıkmak için ya kitap oku ya da kendi sevdiğin hobilerini yapabilirsin bu senin tercihine kalmış. başka aklınızda sorularınız varsa bana danışabilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim teşekkürler saygılar…