Kitap Fotokopisi Almak

Arkadaşlardan duydum bazı kişiler Kitapları orijinal almak yerine bir arkadaşından alıp fotokopi mi çektiriyor ya da ne yapıyor bilmiyorum koca kitabı 2-3 liraya getiriyormuş. Ben de sınava ablamla çalışıyorum iki kitap almak sıkıntı oluyor almasan ayrı sıkıntı. Bu durumu bilen varsa söyleyebilir mi ben de bu şekilde yapmak istiyorum. Geçenlerde kırtasiyeye gittim kitabı fotokopi çektireyim diye 20 lira tutar dedi sanırım bu benim dediğim normal fotokopi değil. Her nasıl yapılıyorsa bilen var mı

Benim bildiğim gidiyorsun kırtasiyeye işte şu şu isimli katabın fotokobisini istiyorum diyrsun oda o kitabın fotokobisini çıkarıyor kitap gibi yapıyor sana veriyor,fiyatı kitabın özelliğine-kalınlıpına göre değişiyor bir arkadaşa yaptırmıştı.kırtasiye de böyle yaptı.Pek yardımcı olamadım belki ama kırtasiyeye söyledin mi iş bitiyor.

Bende kırtasiyeye söyledim ama 20 lira dedi kitap normalde zaten 23 lira yani ne gerek var o zaman yaptırmaya aynısından alırım daha iyi. acaba özel yerler mi yapıyor ki yani her kırtasiye yapmıyordur belki

Vallaha belirli yerler var mıdır bilemiyorum,bir bilene ve arkadaşlarına falanda danış derim.Ve eğer hep böle fotokobi 20 falansa tabiki gerçeğini al en iyisi ama sor etrafındakilere falan varmıymış fotokobi yapan yerler diye

Sayfası 5 kuruştan aşağı yaptırman mucize gibi bir şey. Zaten genelde kitap 25 ise fotokopisi de 15-17 gibi oluyor. Bence 2-3 lira derken sıfırın birini unutmuşlardır.

Ben bunun yerine sadece zayıf olduğum konuların fotokopisini çektiriyorum. Mesela Türkçe için paragraf sorularının olduğu kısımları pas geçip, doğrudan dilbilgisini çektiriyorum. Ya da Matematik için rasyonel sayıları falan sallayıp, modüler aritmetik çektiriyorum.

Teşekkür ederim :smile:

Şöyle ben de o şekilde bi kaç kitap çıkarttım 2 3 lira değilde 6 7 falan değişiyor kitabına göre ve baya da avantajlı oluyor uygun fiyata denk geliyor. Nerde yaşıyosun yaşadığın yerfe var mıdır bilemem ama fotokopi merkezleri oluyor benim çikarttığım yer bir fotokopi merkeziydi listeleri vardı ordan seçip sipariş veriyorsun parasını ödeyip söylendiği gün saat ne ise artık o zaman gelip alıyorsun. Benim çıkarttığım yer böyleydi bi araştır internette de çıkıyor mesela Antalya da yaşıyorsun diyelim Antalya fotokopi merkezi diyince bir sekilde çıkıyor…