kafam karışık ??

şuan 10.sınıf ögrencisiyim anadolu imam hatip(projeye)gidiyorum 9.sınıfım pek iyi geçmedi ortalamam 89.3tü ama bayagı konu eksigim var fizikte son konu ve matın (üçgenler)konusunda ayrıca bugü oturayım dedim 8 problem sorusunu 41dk da çözdüm nasıl düzelecek bilmiyorum bir yandan 9 a bir yandan 10a çalışabilir miyim yardımcı olun lütfen:)

Evet çalışabilirsiniz. Zaten 9. sınıf konuları pek ağır konular değil fakat temeli sağlam olması gereken konular . Özeliikle 9. sınıf fiziği ve matematiğinin oturması, size 10,11,12.sınıf konularında da kolaylık sağlayacaktır. Problemlerde hızlanma bir anda konu çalışılarak olmaz . Düzenli bir çalışma gerekli. Her gün 5 problemle başlayın ilk hafta. Daha sonra kendi derecenize göre arttırın . Tabii ki soru çözümü yapmadan önce mutlaka problemlerdeki konu eksiğinizi tamamlayın. Ayrıca üçgenler çok önemli . Geometrinin yarısı üçgenlerden oluşmakta. Sağlam bir üçgen bilgisi demek geometrinin %70!'ini halletmek demektir. 11. sınıfa geçmeden tyt konularının hepsini bitirmeye çalışın. İleride faydasını göreceksiniz