ingilizce öğrenmek

internet üzerinden bazı uygulamalarla ingilizce öğrenmek istiyorum bana bununla ilgili uygulama önerebilir misiniz

Merhaba, Netflix açık ara en iyisi bence :slight_smile: çünkü ingilizce dildeki bir şeyi ingilizce altyazıyla ve altyazısız izlemek çok şey kazandırır. Türkçe altyazıyla izlemek bile çok şey kazandırır. İngilizcede çok başlangıç seviyesindeysen başka kaynakları kullanıp sonra bu tarz bir şeye geçebilirsin tabii.

aslında ingilizce konusunda konuşmak benim için sıkıntı çünkü çevremde konuşacak ve beni anlayacak kimse yok bu nedenle hız arttıracak şeylerden bahseder misin biraz

Konuşman konusunda hız artıracak şeylerden bahsetmemi istedin diye anladım, bol bol dinlemek ve tabii ki konuşmak :slight_smile: konuşabileceğin biri yoksa bile kendi kendine konuş, biriyle konuştuğunu ya da bir açıklama, sunum yaptığını farz et. Bir seçenek de internetten senin gibi kişilerle konuşmak. Senin durumunda çok fazla insan var, bunun için yapılmış siteler de çok fazla. Eğer karşılayabilirsen ana dili İngilizce olan kişilerden ders/konuşma saati alabilirsin internetten. Bedavaya konuşacak arkadaş da bulabilirsin tabii.

bütün önerilerin için çok teşekkür ederim
:relaxed::blush:

rica ederim :slight_smile: başarılar!

busuu diye bir uygulama var gerçekten çok iyi hatta ben orayı kullanıyorum bence bir gözden geçir

önerin için çok teşekkür ederim deneyeceğim