inekle hocalarından cekiniyorum


#1

inekle hocalrından cekiniyorum nasıl yenmeliyim bi konuyu anlamasam kötü duruma falan düşmekten


#2

Furkan hepimiz burada öğrenciyiz.Anlamadığın yerde bizlere sorduğun zaman bir şey demez ve seve seve anlatırız.Bu çekinmeni yenmen için sana tavsiyem çalışacağın öğretmenine bu sorunundan bahsedersen öğretmen en azından seni derse katarak soru-cevap şeklinde ders işleyerek bu sorununu yenmeni sağlar :blush:


#3

Çekinmeni gerektirecek hiçbir şey yok :blush: Mutlaka en basit yerleri bile anlamadıysan sormalısın. Sadece inekle öğretmenleri değil normalde okulda da çekinmeden sor bütün sorularını. Karşımdaki ne düşünür ya da diğer arkadaşlarım ne düşünür diye endişelenme çünkü anlamadığın yerleri sormazsan konular kafanda tam oturmaz.


#4

Furkan merhaba :slight_smile:

Çekinecek hiç bir şey yok, bizlerin de birer öğrenci olduğunu unutma. İlkokuldaki veya lisedeki egosu yüksek öğretmenlerden değiliz :slight_smile: Zaten çoğunlukla hangi öğrencinin çekinip çekinmediğini anlıyoruz. Her ne kadar biz sizi derse aktif olarak katmaya çalışsak da sizin de bizlere yardımcı olması gerekiyor. Anlamadığın en küçük ayrıntıyı bile çekinmeden sorabilirsin. Ayrıca başkalarının ne düşündüğü çok da umrunda olmasın. Anlamadığın bir konuyu şimdi pas geçersen ilerde daha büyük sıkıntı yaşarsın bunu da unutma.

Bir gün ineklede derse de beklerim, hoşçakal :slight_smile:


#5

Öncelikle Merhaba,

Bizlerin de, yani burada ki bütün inekle ogretmenlerinin de birer öğrenci olduklarını hatirlatmak isterim. Aslında herşeyden önce hepimiz insanız ve hicbirimizin birbirinden farkı yok o yüzden rahat olmalısın kendini ifade edebilmelisin karşında bir arkadaşın varmış gibi rahat olmalı cekinmemelisin. Bizler sizler icin birer yardimci olduğumuz için sorunlarını, problemlerini cekinmeden ifade edebilirsin. Derslerinde başarılar diliyorum hoş sohbete de beklerim :smile:


#6

Merhaba Furkan :blush:
Arkadaşlarımın da bahsettiği gibi, bizerde öğrenci olduğumuz için yaşadığın durumu kolaylıkla anlayabiliyoruz fakat şunu unutma ki hepimiz burada sizelere bir şeyler öğretebilmek kendi tecrübelerimizi sizlere de aktarabilmek için varız. Sandığının aksine, ders anlatımı sırasında anlayamadığınız veya kafanıza takılan yerleri sorduğunuz zaman daha mutlu oluyoruz çünkü bu şekilde geri bildirimler vermeniz dersi verimli bir şekilde dinlediğinizi ve öğrenmek için çabaladığınızı gösteriyor. Bu nedenle dersin iki taraf içinde verimli geçmesi adına soru sormaktan, anlamadığın yerleri tekrar anlattırmaktan korkma ineklenin farkını yaşa :blush:


#7

Kim bizden mi çekiniyorsun :)) hiç gerek yok bizde senin gibi gündüzleri hocalarımızdan azar işiten bir dersi anlamak için beyin patlatan öğrencileriz tek farkımız tecrübelerimizi seninle paylaşmak istiyor olmamız .Çekinme derse gel ve normal bir arkadaşınla nasıl konuşuyorsan öyle konuş:)