imam hatip lisesi nasil bir yer bilgisi olan varmi lutfen yardim edin

meraba ben ablam ve babamin istegi uzerine imamhatipe gidicem 9.sinifim ve bana hocalarim bile cok zor diyorlar ben napicam?? Nasil bir yer bi kac kisi kiz lisesi oldugu icin bazi seyler var ve ayrica kiz lisesinde kadin hocalar oldugu icin arama yaparken detayli bi arama yapiyolarmis nasil bir yer burasi ayrica 9.sinifta secmeli ders varmi varsada neler YARDIM EDIN LUTFEN

İmam hatipten kaçabildiğin kadar kaç…İmam hatip 3. Sınıf öğrencisi olarak söylüyorum bunu lütfen dediklerimi dikkate al.Şu anda YKS’ye çalışmam gerekirken ben imam hatibin saçma sapan öğretmenlerinin kaprisleriyle uğraşıyorum.Sözel öğrencisiyim sözel sınıf açmıyorlar,en azından eşit ağırlık okuyorsak hocalar yardımcı olsun, matematik gibi dersleri biz sınavda çözmeyeceğiz biraz yardımcı olun diyoruz, o da yok…İmam hatibe sadece ilahiyat istiyorsan gitmelisin o da yine mantıklı bir karar olmaz.İlahiyat sözelden alıyor imam hatipte büyük ihtimal sözel sınıf açmazlar sen de kalakalırsın…Diyeceğim o ki imam hatibin hiçbir avantajı yok,dini seviyorsan bile bu okula gelip durumu görünce dinden daha çok soğursun…sana tavsiyem en kötü anadolu lisesi bile imam hatipten daha iyidir bunu düşünerek hareket et…en iyi kararı vermeni dilerim,iyi günler…