Diş Hekimliği için nasıl çalışmalı?

Ben 10.sinifim ve matematigim cok iyi degil ama fizik kimya biyoloji iyi dis hekimligi istiyorum ve ygs-lys icin programlar yaptim bu yaz artik basliycam dis hekimligi sizce nasıl olur en az kac net cıkarmam gerekir ?

@Hilalnurcolak bende aynı şekilde 10. Sınıfım ve İstanbul’da bir yer kazanmak istiyorum özellikle İstanbul veya Marmara üniversitesi istiyorum diş hekimliği okuyanlar bize biraz bilgi verebilirlermi acaba?

merhaba size nasıl ulaşabilirim

Merhaba bir şey danışmak istiyorum size. Benim lise diploma notum bazı sebeplerden dolayı 54 gelmişti bu benim bugüne kadar umrumda olmadı çünkü ingilizceden istediğim bölümü kazanmıştım. Ama son zamanlarda bir takım olaylar yaşadım ve okumak istediğim bölümün yapmak istediğim mesleğin diş hekimliği olduğuna karar verdim. Bana diploma notumu duyan herkes imkansız diyor. Çok çalışıyordum bir süredir ama birkaç gündür bıraktım güvenim kırıldı çünkü. Ne yapmalıyım sizce? Ben liseyi bitireli 4 sene oluyor halihazırda bir bölümde okuyorum şu an zaten. Nerede okuyacağım benim için farketmiyor doğuda bile okurum. En düşük 22 bin ile alıyormuş sanırım diş hekimliği.

Umarım görürsün . Bende diş hekimliği düşünüyorumdadiş hekimliği öğrencisi olmak nasıl ? Maddi olarak çok sorun yaratıyor mu ?

Merhabalar epey geç gördüm maalesef kusura bakma :frowning: Masrafımız gerçekten çok fazla,dolguya varana kadar kendimiz alıyoruz her şeyi hemen hemen. Ama bir şekilde karşılanıyor burs,kredi vs. ile. Bir de üst sınıflardan falan 2. el malzeme bulabilirsen ucuza getirmiş oluyorsun. Diş Hekimliği zor bir bölüm ama baş edilemeyecek kadar değil,zamanla öğreniyorsunuz her şeyi.

Diş hekimliği kazanan bir arkadaş şu linkte nasıl kazandığına dair ipuçları vermiş. > Diş Hekimliği Kazanmak