Diş Hekimliği için nasıl çalışmalı?

Biyoloji calisacaksan soru çözmekten daha çok konuları calismalisin ve konuları ayrıntılı şekilde bilmelisin çünkü osym daha ön planda görünen şeyleri sormaz. Ondan sonra haftada ayda falan tekrar yapacaksın. Tekrar yapmassan ne kadar cok bilirsen bil yinede unutursun ve biyolojide sistemleri ve bitki fizyolojisini çok iyi öğren zaten lys de bunlardan 15 soruya yakın geliyor. Dediklerimi yaparsan biyoloji ile sorunun kalmaz

Bende sıkıntı yaşıyordum ama şuan biyolojiyi sevmeye başladım bir tane ajanda aldım konuları sırasıvla özet bir şekilde renkli kalemler de kullanarak yazmaya başladım aklıma geldikce alıp okuyorum ha bide çok test çok önemli ilk başlarda zorlanıyorsun ama sonradan yayaş yavaş alışıyorsun

Merhaba benim bu seneki sıralamam 26 bindi diş hekimliği istiyordum ama olmadı mezun kalmakta istemedim ve ftr yazdım ama şu an çok pişmanım hayallerimdende vaz geçmek istemiyorum sizce bu sene çalışıp tekrar sınava girsem başarabilir miyim?

Kazanabilecegine inancın tam ve konuları hala unutmadiysan neden olmasın

Ama okul puanım 26 ya düşecek ve 20 bin geriye atar diye düşünüyorum

Haa evet okul puanı var bide o zaman bence denememelisin

Bide bişey soracam sınava girmek için üniversiteyi bırakman falan gerekiyor mu

gerekmiyor diye biliyorum ben ama okul puanın yarıya düşüyor işte en kötüsü bu

Bence girme derim çünkü ilk 10k 15k da falan puanlar birbirine çok yakın olur ve 26 puanda seni çok geriye atar

Yaptığım bi hata yüzünden bütün hayallerimin suya düşüşünü izliyorum

Ya bence fazla uzulmemelisin belki böyle daha mutlu olacaksındir kaderinde belki bu vardır yani

Merhaba… Bu sene mezuna kaldım… Ve diş hekimliği istıyorum… 14 bin hedefim. Ama temelim ççok iyi sayılmaz. Ve ders almayacağım. İnternetten ders videoları izleyeceğim. Sorularımı nasıl kime soracağım bilmiyorum… Bana bu konuda fikir verebilir misiniz ? Nereden başlayayım… Nasıl bir yol izlemeliyim… Gözümde büyüdü her şey… Şimdiden teşekkür ederim… :smile:

Meraba ben de katılabilir miyim ?

asya ben 2016 da diş hekimliğini kazadım hedefin çok iyi ama ygs de 30 bindim lysde 19 bine çektim karekod uygulaması olan kitapları al ben dersaneye gitmedim ders anlatım videolarını izleyebilirsin ben hep izlerdim ben erzurumdayım beklerim burası çok iyi

Merhaba Bende katılabilir miyim? :blush:

Çözümlü kitaplardan çalış. Programlı çalış ama hemen ağır program yapma. Hafif hafif dersleri ekle. Baktın boş vakit kaldı. Ders ekle doldur programını. İlerde programında yine boş vakit kalacak Yine ders ekle. Programını sürekli doldur. Hergün paragraf, geometri, problem çöz. Bu 3 lü çok önemli.

25 26 civarı yapıyorum türkçeyi fakat hiç dilbilgisi çözmüyorum sence ne yapmalıyım :relaxed:

9.sınıfım diş hekimi olmak istiyorum ama sayısalım kötü ( matematik ve fizik ) ne yapmalıyım ?

Aga ben bu yıl son sınıfım bayadır çalışıyorum turkçe 24 net mat 10-12 net geo 1-2 net ama fen 5-6 net yapabiliyorum günde 4-8 saat arası çalışıyorum okul zaman kaybı tabi çok verim alamıyorum fakat okul bitince dershaneye gidip seneye diş hekimliğini kazanmaya çalışacağım biraz taktik verir misin başarabilirmiyim ?

Youtube de şenol hoca izle temelin yoksa çok faydası oluyor