Diş Hekimliği için nasıl çalışmalı?

Sizce her ders için sıdırdan başlanırsa yetişir mi?

Nasıl bir program uygulamalıyım?

Bende diş hekimliğini istiyorum , bence yetişir yeterki sen kendine güven ve proglamlı bir şekilde çalış :blush: :+1:

Teşekkürler. Çalışmak istiyorum ama program yapmada sıkıntı var sen nasıl bir programla çalışıyorsun?

Rica ederim , program yapsan bile uyamıyorsun malesef :confused: o yüzden günlük yapacaklar listesi hazırla yada haftalık hangi konular bitecek hangi ders çalışılacak gibi , bir rehber hocası bana program hazırladı ama begenmedm ben uyamıyorum yetrsiz , kendi programını kendin yap daha verimli olur bence bu arada daha yeni mi başladın ygs çalışmaya ? ben okul kapanınca başladım biraz sonra ders çalışmaktan sıkıldım baya ara verdm bir türlü başlayamıyorum tekrar :disappointed:

Ben okul dönemi sürekli erteledim çalışmayı malesef. Şu anda da aynı şey oluyor yaklaşık 3-4 haftadır pazartesi başlarım diye erteliyorum çalışmayı. Ama kararlıyım önümüzdeki ilk pazartesi başlayacağım :grinning:

Aynen bende biran önce çalışmaya tekrar başlyacağım şimdiden iyi çalışmalar :blush:

Teşekkürler sana da iyi çalışmalar. İnşallah seneye bu zamanlar diş hekimliği için kayıtları bekliyor oluruz :blush:

İnşallah :heart: İyi çalışmalar :blush:

Ben bu sene sınava girdim diş hekimliği kazandım,şimdi size öyleyeceklerim hoşunuza gidecek mi bakalım arkadaşlar :smiley: Ben Matematik,Geometri,Fizik’e bildiğin 0’dan başladım,YGS Kimya da aynı şekilde.9. sınıfta Matematik derslerini dinlememiştim bile doğru dürüst ne yazık ki.Neyse yazın her şeye baştan başlayarak günde 1 konu olacak şekilde Matematik ve Geometri çalıştım konulara biraz aşina oldum,sonra zaten Ağustosta dershane başladı konular pekişti falan derken okul açıldı.Yazın pek ilerleyemedim yani.YGS Fen derslerini dert etme sene içinde çok rahat yetiştirirsin,ben öyle yaptım.Sene içinde planlarını uygula ya da uygulayama (bu illa ki olacak) bir şekilde çalış,yeter ki çalış.Ama bana göre asıl kritik dönem sınava yakın olan dönem.Bak o sıralarda mesela son hafta ders çalışmayı bırakanlar olur “Sene içinde yeterince çalıştım diye.” Sakın bu tuzağa düşme,sene içinde eğlenceye de vakit ayır mesela TV izle ama son zamanlar sınırlarını zorla,başka şansım yok de kendi kendine,sana önerim sınava gireceğin dakikaya kadar çalış,1 soru fazla yaparsın :slight_smile: Bunun faydasını çok gördüm ben.Sene içinde pek planlı çalıştığımı söyleyemem TV başında ders çalıştığım,günü tamamen boş geçirdiğim zamanlar çok oldu ama son zamanları iyi değerlendirdim. :slight_smile: Bir de Türkçe’ni iyi tut,vakit kaybı olarak görme, çoğu sayısalcı Türkçe’de zorlanır fark atarsın rakiplerine,MF-3’e etkisi fen ve matematikle aynı.Sosyal de MF-3te etkili fen-mat-türkçe kadar olmasa da.
Çalışma planına gelince onu sen belirleyeceksin. :slight_smile: Günde 2 çeşit ders çalışayım diyebilirsin başlangıç için,haftalık çalışacağın konuları belirleyip günlük değil haftalık hedefler seçebilirsin,sana kalmış nasıl daha iyi öğreniyorsan öyle yap kimsenin önerisi sana tam uymaz diye düşünüyorum.
Bir de asıl hedefin bilmem kaç soru çözmek,bilmem kaç saat çalışmak falan değil de konuları iyi öğrenmek olsun.Bu sistemde çok ders çalışan.çok soru çözen değil de gerçekten konuları iyi öğrenen,doğru çalışan kazanıyor.

Kimya’da veya Türkçe’de sıkıntınız olursa ulaşabilirsiniz,not olsun soru olsun yardımcı olmaya çalışırım benim YGS-LYS’de iddialı olduğum kendime güvendiğim 2 alan bunlardı. :slight_smile:
Son olarak unutma hiçbir zaman bu işi başarman geç değil.Şimdiye kadar niye bir şey yapmadım diye düşünme,önünde o kadar çok vakit var ki,iyi değerlendirirsen her şey mümkün başarılar dilerim :slight_smile:

Hangi üniversiteye, sıralamanız kaç ile girdiniz? Özel değilse söyleyebilir misiniz? :slight_smile: ve tebrik ederim.

Sıralamam 14 bindi İstanbul hariç diğer şehirleri tercih edebilirdim sanırım İzmir,Ankara falan ama kendi şehrimdeki üniversiteyi yazdım : Sdü, teşekkür ederim :slight_smile:

Çok konuştum Özür dilerim ama ygs ve lys netlerini özetle paylaşır mısın, "ne meraklı bir şey çıktı bu. " diyebilirsin ama malum sınav heyecanı. :slight_smile:

Roesia çok teşekkürler gerçekten. Umarım başarabiliriz. :clap:

Hahaha yok olur mu yeter ki yardımımız dokunsun yazarım tabii :smiley:
YGS’de
Türkçe: 30,75
Mat: 28,75
Fen: 31
Sosyal: 21,25

LYS’de
Mat: 25,25
Geo: 11,75
Fizik: 18,25
Kimya: 26,50
Biyoloji: 25,50
Bu şekilde :slight_smile:

Çok teşekkür ederim, ne kadar yardimci olduğunu cidden anlatamam. İyi günler. :slight_smile:

Rica ederim,iyi çalışmalar :slight_smile:

Tebrik ederim çok iyi ya :blush:

Çok iyi sonuçlar :blush: Darısı bizim başımıza umarım herşey iyi olur :pray:

Teşekkür ederim olur inşallah :slight_smile:

Bu arada haftalık plan yaptım. Ve bugün gündüz fırsat olmadığı için gece boyunca ders çalışmayı düşünüyorum. İnanıyorum inşallah olacak. " Kbrkty1905 " sen başladın mı?