Diş hekimliği hayalim bitiyor

Diş hekimliği istiyorum ama bu sene çok yalpaladım düzen oturtamadım ve bur aralar psikolojikmen çöktüm her gün nedensizce ağlıyorum sonra başım ağrıyor.Artık çalışmak da uyanmak da istemiyorum ölmek bile daha iyi belki de.Hayatım boyunca hep 1.oldum okulda sınıfta vs. ama son senemde her şey değişti ve dibe vurdum ben battıkça insanlar daha da yüzüme vurur gibi umutlandılar ne olursa olsun yaparsın dediler ama tam bir hayal kırıklığıyım ne onların düşündükleri gibi çalışabiliyorum ne de kendime güvenebiliyorum.Çok az kaldı ve ne yapacağımı bilmiyorum mezuna kalma düşüncesini atamıyorum verimimi de etkliyor,kalacaksam da şu an bunu düşünmemeliyim.Herkes mezuna kalmayı düşünmenin kötü olduğunu söylüyor ama kalıp derece yapan da çok.Tabi bunu şimdiden düşünmesem daha iyi olurd ama hiç şansım yok gibi.90larda 100lerde olması gerekn tyt netlerim 70lerde hatta düşüyor.AYT beter zaten.Ve sadece ben böyleymişim gibi hissediyorum herkes çalımaya devam ediyor umutlu ama ben nasıl devam edeceğimi bilmiyorum

MERHABA. Öncelikle sorularım şöyle kaçıncı sınıfsınız ?, niye bu kadar stres yapıyorsunuz, .
stres yapmayın, kendiniz için rahatlatıcı aktivite seçiniz örneğin benimki kitap okumak gibi. Herneyse ya da spor falan yapabilirsiniz. evet mezuna kalmak kötü şey insan beyin sağlığını kaybediyormuş yani arkadaşlarımdan biliyorum, yani bu stres konusunda yanlız değilsiniz önemli olan stresinizle baş etmek . aklınızda kalan sorular varsa yardımcı olabilirim.

https://forum.inekle.com/t/sifirdan-hazirlanmaya-arkadas/10090