Diş Hekimliği Hakkında

Hepinize merhaba,uzun zamandır siteye giriş yapmıyordum,bir sürü soru sorulmuş ve hiçbirini görmedim maalesef. :confused: Şu an Diş Hekimliği’nde 3. sınıf öğrencisiyim. Sınav sistemi değiştiği için sınava hazırlık konusunda ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum ama Diş Hekimliği hakkında merak ettikleriniz varsa (Nasıl bir fakültedir,nasıl bir meslektir,hangi dersler anlatılıyor vs.) cevaplayabilirim. Buradan veya mesaj atarak ulaşabilirsiniz.

diş hekimi mezunları TUS a giriyor mu

Uzmanlık yapmak istersen DUS var,istemezsen Dt olarak kalabiliyorsun TUS’a girmiyoruz yani

Merhabalar diş hekimliği çok masraflı diyorlar bu doğru mu doğruysa nedeni ?

Eğitimi zor mu maddi manevi açıdan

Evet masraf fazla çünkü hastaya yapılacak dolguya varana kadar her şeyi kendimiz alıyoruz maalesef,sistem bu şekilde

Tabii öyle ama manevi yükünün sosyal medyada vs. abartıldığını düşünüyorum,zaten bölümü okumaya hak kazandıysanız baş edebilirsiniz de. Maddi yüke gelince,evet masraf oldukça fazla ama kredi,burs vs. ile bir şekilde halloluyor,yine de tercih etmeden önce düşünmekte fayda var.

Peki memnun musun? Rahatsız edici oluyor mu kan falan?

Dış hekimliği icon nasıl çalıştın nelere dikkat ettin

Açıkçası kandan daha rahatsız edici şeyler oluyor :joy: ilk 3 yılımda çok severek yaptım her şeyi,şu an 4. sınıfım asıl zorluğu şimdi gördüm açıkçası klinik yükü epey ağır olan bir bölüm. Memnun muyum? Emin değilim moral bozmak gibi olmasın ama gerçekten her yönden yükü ağır bir bölüm özellikle psikolojik olarak