Dil Bilgisi İçin Yardım.


#1

Merhaba ben 11.Sınıfa geçtim ve Dil Bilgisinden sürekli kalıyorum, 15 soruluk testlerde bile 0 çekiyorum. Bu konuda kötüyüm. Abi ve Ablalarımdan kaynak önerisi bekliyorum.


#2

Merhaba. Şu anda kitaptan çalışmak bence fazla mantıklı olmaz çünkü kural yığını gibi gelir sana, oysa Türkçe zaten konuştuğun dil ve sen onun kurallarını bilinçaltında uyguluyorsun konuşurken. Dilin yazımını zevkli bir şekilde öğrenmen için kitap okuman çok iyi olur bence. Hem okuduğunu anlama yeteneğini de geliştirmiş olursun. İstediğin kitabı oku, illa ki ilgini çeken bir kitap bulursun roman sevmiyorsan sevdiğin bir ünlüyle, sporla ilgili kitap bile bulabilirsin. Dil bilgisi kitaplarından da yararlanabilirsin ama hepsine birden çalışma, bir kerede bir konu öğren kitap okurken de o kuralın uygulamaları gözüne çarpar ve böylece oturur. İyi okumalar :slight_smile:


#3

Bende aynı problemi yaşıyordum sana tavsiyem güzel ve anlaşılır dilbilgisi notları çıkarıp odanda görebileceğin bir yere asmak mesela yazdığın noktalama işaretleri notlarını sürekli denk geldiğinde oku ve bol bol soru çöz bir süre sonra sonucu fark edeceksin rabbim kalbine göre versin iyi çalışmalar​:hugs::hugs: