Dersler nasıl işleniyor?

Arkadaşlar inekle.com a yeni katıldım derslerin nasıl işlendiğini sormak istiyorum ilk soru mu hazırlamalıyız, mikrofon yoksa nasıl ders işleniyor, hazırlanarak mı girilmeli? bilgisi olan varsa cevap verebilir mi lütfen.

Konu anlatımı istiyorsan öğretmene mesaj atarsan daha yararlı olur.Konuya bakıp gelir ama anlık talep de gönderebilirsin tabi :blush:

Mikrofana gerek yok chatden de iletişim sağlayabilirsin :blush:Sorularını önceden hazırlarsan daha yaralı olur.Hazırlanmaya gerek yok zaten öğretmen üniversiteli ve orada öğretiyor :wink:

Çevirimiçi öğretmene bağlanabilirsin ya da istediğin öğretmen çevirimdışıysa mesaj ya da sms gönderebilirsin :blush:

Aramıza hoşgeldin :blush:

Merhaba Merve öncelikle aramıza hoşgeldin :blush: eğer soru soracaksan önce soruları hazırlamasın soru hazırla butonunu kullanarak soruların fotoğraflarını yükleyebilir derste sormak için sakla butonuna basıp kaydedebilirsin derste de öğretmeninin yönlendirmesiyle tahtaya yükleyebilirsin :blush: eğer konu anlatımı alacaksan derse direk girebilirsin Laptop veya tablet üzerinden ders alacaksan onlarda bulunan dahili mikrofon sayesinde ekstra bir donanıma sahip olmadan konuşabilirsin mikrofonun olmasa da öğretmenini duyabileceksin ama öğrenci konuştuğunda dersler çok daha akıcı ve verimli geçiyor :blush: soruların hazır olduğunda istediğin müsait öğretmenin profilinden alacağın dersi seçerek ders ala basman yeterli iyi çalışmalar :blush:

Merhaba Merve! @merveazizoglu
Öğretmenin sesini duymak istiyorsan, sesli iletişime katılabilmen için - sen sesini açmasan da- bilgisayarında mikrofon olması gerekir. Mikrofon yoksa da, Sena ve Ali’nin dediği gibi chat üzerinden yazışarak ders alabilirsin. Öğretmenler beyaz tahtaya yazarak ve sesli olarak (profilinde mikrofonunu açabileceği yazıyorsa) anlatım yapıyorlar.
İyi çalışmalar ve başarılar!

ders almayı biliyorum ondan bi sıkıntım yok ta dakika nasıl yükleniyor onu tam olarak bilmiyorum yardım ederseniz mutlu olurum

merhaba ferdi,öğrenci sayfasında yukarıda sol köşede dakika yükle butonu var oraya tıkla zaten sayfa seni yönlendiriyor :blush: