DERSHANE ŞART MI?

8.sınıfa geçeceğim sizce dershaneye gitmeme gerek var mı?

Bence 8.sinifta sart ben simdi 9.sinifa gectim ve 8 de dershaneye gitmedim ve gercekten cokk pismanim.

Aslında dershanenin şart olmadığını düşünüyorum.Ben de bu sene teoga giricem.Zaten okul kursları var ve iyi anlıyorsan hiçbir sorun yok.Ayrıca internette yardımcı siteler var tonguç akademi,imt hoca vb. youtube veya googledan araştırılarak bulunabilir.Bir insan gerçekten yüksek not almak istiyorsa dershaneye gerek yok.

başarılı bir öğrenciysen eksiklerimi kendim kapatabilirim diyosan bence gerek yok ben gitmedim ve fen lisesini kazandım ama dersane yararlı bir şey gidebilirsin

Ben 2 sene önce teoga girdim ve benim sınıfımda bi arkadaşım vardı, köyde kalıyordu hiçbi şekilde fazlaca kaynak alamıyordu ailesi de çok fazla ilgilenmiyordu dershaneye zaten gitmiyordu sadece tek tip iki üç tip kaynakla ilkinden 4, ikincisinden 3 yanlış yaptı ve aynı lisedeyiz. Ben dershaneye gitmiştim :slight_smile: Dershaneye gidip gitmemeni kendine göre belirleyebilirsin, teog aşırı zor bi sınav değil evde kendinde halledebilirsin eğer kendine inanıyorsan. Ama ailenin durumu da iyiyse dershaneye git derim iyi oluyor aynı konuyu iki farklı öğretmenden farklı yöntemlerle işlemek :slight_smile:

Ben gitmeden 470 aldım sadece okul kursuna gittim ek ders ,etüt falan hiç gitmedim hatta bence bunlar hem zaman kaybı hem para tuzağı.okulda bi konuyu alamayınca öğretmenler anlatmak zorunda.bn bu konuda şanslıydı m hocalar hiç usenmeden anlatırdı .Teogda basarilaaaaar …

teog için dershane şart değil rahat dershanesiz 500 yaparsınız

Bence hayır,şart değil okul kursları varsa onlar da çok faydalı oluyorlar.

bence şart degil gereksiz

Bence de şart değil şuan ygs ye hazırlanan biri olarak söylüyorum dershane ayak bağı oluyor ve daha çok yoruyor rehberlik açısından katkısı oluyor sadece

bence şart çünkü dershane çok fazla şey katıyor insana ben beş yıldız dershanesine gidiyorum tavsiye ederim

Şart değil. Okulda zaten kurs veriliyor ama illaki gitmek istiyorum diyorsan inekle yi kullan. Boşuna para israfı dershaneler:)

Bence gerek yok kendimde denedim ve eğer kodlamadan hatam çıkmazsa bu yıl teogtan ilk teogtan 2 yanlışım çıkacak 1 soruyu dikkatsizlikten yapamadım.Sonuç olarak bence kendine eğer güveniyorsan çalışmak istiyorsan gerek yok.Sevgiler