Dershane şart mı?


#1

Merhaba, yksye hazırlanan 2020li öğrencilerden biriyim. Dershaneye gitmek aslında çok istemiyorum ki ailemin o kadar maddi durumu da yok evde çalışabileceğimi düşünüyorum ama çevremdeki herkes dershaneye gidiyor ve bana sürekli neden gitmiyorsun? eksik kalacaksın tarzı şeyler diyor. Böyle dedikleri zaman istemeden içime bir şey oturuyor. Onlar takviye aldığı için asla onları geçemeyecek gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım


#2

Soru sorabileceğiniz iyi hocalar var mı okulunuzda


#3

evet, hocalarımız bizimle çok ilgili


#4

Ben dersaneye gidiyorum ve o kadar parayı verdiğime pismanim denemelere kayıt yaptır çözemediğin soruları çozdur tamamdır bence


#5

O zaman dershane gerekli değil bence. Okuldaki hocalara sorularınızı sorarsınız evde de konulara çalışırsınız


#6

Bence şart değil eğer okulda derlerini anlayabiliyorsan ve çözemediğin soruları okuldakilerle çözebilip öğrenebiliyorsan hemde hiç gerek yok.

eksik konuların çok fazla olursa eğer yazın aylık kurslara gidebilirsin eğer maddi durum yeterse

Şu arkadaş çevrelerinden nefret ediyorum sal bırak gitsin onlara ne senden?
Başaracaksın inan.


#7

çok teşekkür ederim beni gerçekten şuan çok motive ettin<3333


#8

seneye dershaneler kapatılacak zaten


#9

benim bilgime göre 2020lilerin sınavından sonra kapanacakmış sınıfımda hala yazılanlar var


#10

Onlar okuldan ayrilip gecerler ozaman ismi dershane olmuyor ozel okul oluyor meb acikladi seneye kapaniyorlar ve o kayit yaptiranlar ya farkli bir seydir yada dolandirilmislar


#11

çok gereksiz şart değil hatta para kaybı ,netten dinliyorum daha iyi anlıyorum boşuna dershaneye yazıldım


#12

Merhaba,
Dershaneye gitmenin belki avantajı olabilir düzenli çalışma bakımından ama şöyle bir durum da söz konusu eğer sen plan program yapıp ve bu programa uyabilirsen dershaneye gideceğinden daha fazla verim alırsın.
Örnek vereyim bir konuyu çok iyi biliyorsun ama dershanede ki öğretmen o konuyu anlatıyor.Konular pekişir belki ama zamanında gider.
Bence vakit kaybetmeden dürüstçe kendine şunu sor BENİM EKSİĞİM NE? Eksiklerini belirle daha sonra bu eksiklerini gidermek için düzenli çalış.


#13

https://www.youtube.com/channel/UCGC_yh3qDnFCCkW3JSpCYKA?view_as=subscriber kanalimdan AYT, TYT ,KPSS, DGS KONULARINI takip edip ders calisabilirsiniz yeni açıldı ders videoları yüklenmeye başladık saygılar.