Ders Çalışma lise

Herkese merhaba ben 10. sınıf lise öğrencisiyim. Okuldan eve geldiğim zaman nasıl ders çalışmalıyım?
Eve geliyorum ders çalışmak istiyorum fakat ne yapsam bilemiyorum. Kafama göre bir dersin bir konusunu çalışıp test mi çözsem ,program hazırlayıp o programdaki derse göre mi çalışsam, yoksa o günkü derslerin konu tekrarını yapıp test mi çözsem ? İşte her gün geldikten sonra kendi içimde bu sorunu yaşıyorum ve ne yapacağıma karar veremeyince motivasyonum bozuluyor. Ve sınavlarımda düşük geliyor. Bu konuda eğer bana yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim . Şimdiden teşekkürler!

Eğer önceki konulardan eksiğin yoksa ya da eksiğin olsa bile o gün okulda işlediğiniz şeyi anlayabiliyorsan okulda işlediğiniz konudan çalışmaya devam et bence.Önceki konulardan çok eksiğim var diyorsan konuları bir yere yaz ve hepsine sırasıyla çalışmaya başla.Okuldan gelince o günkü konuları bir tekrar et ve programına göre her dersten 1 konu seçip çalışabilirsin.Ders atlamaman için tüm dersleri 2 güne yayıp 2 günde bir hepsine bakmanda fayda var.

peki programı nasıl hazırlamalıyım ?? bide ben okuldan eve geliyorum (saat 4 de) bi saat yemek felan saat 5 te derse oturuyorum akşam yemeğine kadar çalışıyorum(düzensiz bi şekilde) (saat 8e kadar mesela) yemekten sonra da dizi/film izliyorum. Koskaca bir dönem boyunca böyle yaptım fakat pek yararlı olduğunu düşünmüyorum . sence böyle yapmaya devam mı edeyim yoksa saat 8 e kadar dinlenip akşam mı çalışmaya oturayım??

Selam Mustafa ,
Program hazırlamak için öncelikle 10.sınıf derslerini boş geçirmemeye çalış. TYT Ve Aytnin temeli 9-10.sınıf derslerine dayanmakta. Şuan yapabileceğin en güzel şey 2.dönem itibari ile 10.sınıfa çalışmak kalan zaman dilimlerinde ise 9.sınıfa dönmek… Gün içersindeki aktif durumuna göre bir program hazırlamak gerekli. En iyi program öğrencinin kendisini tanıyarak kendi oluşturduğu programdır. Önceliğin günlük ders tekrarı ve test olmalıdır. Bunun dışında rahat ol ve kendini yaza hazırla. Yazın 9.sınıfı ve 10.sınıfı halledersen derece yapmaman elden değildir.

merhaba eğer sizde yardımcı olabilirseniz bir program hazırlamayı düşünüyorum.

bana mail atar mısın? iletisim@guncelyayincilik.com

… senden istediğim bilgiler , yarına kolay bır tyt sınavı çözmen ve derslere göre netlerini yazman…
Program yazmayı hiç bir öğretmen yapmaz. Öğretmen birer rehberdir… Ben seni yönlendireceğim sen kendi programını kendine göre yazacaksın… Anlaştık mı :slight_smile:

tyt sınavı çözmek isterdim ama henüz öyle bir deneme almadım birde mail de atabilirim tabi ama daha hızlı iletişm kurabileceğimiz bir yol varmı?

instagram @GuncelYayincilik

instagram sayfanızı takibe aldım, ve mesaj attım bile! :slight_smile:

:slight_smile: illa ki iletişim kuracağız genç

peki, beklemedeyim ! :slight_smile:

öncelikle günlük ders tekrarını hiç bir zaman unutma ve ayrıca soru sayılarını birden arttırmak yerine hafta hafta arttır.
en iyi yapabildiğin konuyu ben bunun biliyorum artık tamam diye rafa kaldırma en iyi bildiğin konuyu 2 haftada bir onun hakkında 2 test çöz
haftalık soru sorularını olağanüstü rakamlara değil gerçeklik pay sayılarına göre yap
yapamayacağın şeyi yapamazsın
yavaş yavaş arttırırsan zaten sonunda sen bile şaşırırsın ben ne kadar soru çözüyordum ne kadar çözmeye başladım diye

derslerini ihmal etme eğer 10.sınıf derslerinden zaman artarsa 9.sınıfta kendini eksik hissettiğin konuları çalış ama tavsiyem 9. sınıfa sadece hafta sonu bakman ve yaz tatilinde 9. ve 10. sınıf yani tyt konularını yalayıp yutman inan ki sana çok kolaylık sağlayacak.

ve kesinlikle tekrar söylüyorum bildiğin konuları rafa kaldırma en az 2 test çöz haftada bir ya da 2 haftada bir 11.sınıftada 12.sınıftada

Merhaba kardeşim, öncelikle kafanı rahat etmen gerekli kendini rahat bırak ve dersin başına otur. 10 Sınıf olman avantajına şimdiden çalışırsan konularına düzgün Üniversite Sınavında da zorluk çekmezsin bu sitede detaylı olarak ders çalışma konularında yazılar mevcut öğretmen arkadaşlar tarafından yazılıyor ve alanında uzman kişiler.
https://wikiegitim.com/rehberlik/