Boğaziçi Bilgisayar

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle teogun son senesinden 446 puanla bir anadolu lisesine girdim.Fakat bu puanı almamdaki sebep çok bilgisayar oynamam ve hiç derslerime yoğunlaşmamdı.Eğer ciddiye alsaydım çok daha iyisini yapabileceğimden emindim.Şu an ise 10.sınıfım.Matematiğim gayet iyi fakat diğer derslere pek çalışmıyorum.Ve de hayalim Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği.Okuldaki bazı hocalar arkadaşlarıma “bu okulda kaç senedir öğretmenim 1 2 tane çıktı tıp” diyor.Ve bu da cidden moral bozuntusuna sebep oluyor.Bugün Karekök Sıfır Tyt kitabını aldım ve haftasonları çözüp bitirmeyi düşünüyorum.Kendimi geliştirince de denemelerle tytyi 10.sınıftan yükseltmek istiyorum.Yazın da 9 10 konularına çalışacağım tekrar.Bu dediklerimu yaparak bu bölümü kazanabilmem mümkün mü?Çalışırsam ve kendime gerçekten inanırsam yapabileceğimi düşünüyorum.
Teşekkürler

Hedefin baya yüksek ama erken başlıyosun rahat yaparsın düzenli çalışırsan ama ilk 20 .000 den sonrası baya hard oluyo sağlam rakiplerin olacak .
Ben 11.sınıfı bitiriyorum ve şöyle söyleyeyim en baba sınav ayt.
TYTyi yaparsın zaten kolay .11 konularını çok iyi öğren

Bilgisayar kullanmak ve bizim gördüğümüz bilgisayar ile bilgisayar mühendisliğinin pek alakası yok. Bir kere, mühendislik farklı bir şeydir. Hesap vardır geometri vardır çözüm vardır. Ama bilgisayar halihazırda bir makinedir. Dolayısıyla mühendis olmak istiyorsan özellikle makine mühendisliği okumalısın. Çünkü mühendisliğin en dolu gösterildiği hesabın en bol olduğu ve en zor olan alandır