Bn 10. Sınıfa geçtim ve 9.sınıfım çok kötü 10.sınıfı en iyi şekilde bitirmek istiyorum ve bunun için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Şuan tatildeyim ve tatikden dönüşü ders çalışmaya başlayacağım ama 10.sınıf mı çözsem 9.sınıfmı karar veremedim (ACİL)

10.sınıf
Kitap öneriside yaparsanız çok sevinirim :blush:

10.sınıfın konularına bak eğer 9.sınıfın devamı niteliğinde konular varsa 9 dakiyle başla eğer ilk kez görülcek bi konuysa 10 dan başla. Kitap tavsiyeside fizik ve matemetiğe esen al biyoloji evrensel kesinlikle. Kimya ise palme evrensel zirve olabilir

10 sınıf çalışmak çok saçma 10. sınıfı 10.sınıfta çalışmalsın benimde 9. sınıfım çok kötü geçti ama ben senin gibi farkında olamadım keşke olsaydım da o yaz 9. sınıfı çok çalışsaydım . kesinlikle 9. çalış 10. sınıf yazında zaten çalışacaksın erkenci davranma :wink:

10 sınıf da matematik için ekstrem biyoloji için palme fizik için bilgi yolu kimya için esen sözel dersler içinse bilfen yayınları al

o verdiğin yayınlarla bi yol olmaz

o dediğin yayınlarla çalıştım ve 10. sınıf 98.20 ortalamam var bence o yol koşuluyor :wink:

kaçıncı sınıfsın sen

Teşekkür ederim uyarılarınızı dikkate alarak çalışacağım​:blush::blush: peki 10.sınıf matematik alırken çözümlü alsam daha faydalı olurmu??

Zaten esen matematik çözümlü kesinlikle al

Bende 10.sınıfa geçicem.Ama şanslıyım ki 9.sınıfım iyi geçti.Tüm sınıf ortalamam 90.Arkadaşım bana kalırsa sen bu yaz 9.sınıfı bitir.10.sınıfa başladığında düzgün bir şekilde 10.sınıfa çalışırsın.Zaten konular 9.sınıf ile birbirine bağlı bu yüzden 9.sınıfı iyi bir şekilde bitirmende yarar var.Yoksa yeni dönemde yani yeni sınıfında bir şey anlamazsın bu sefer iki yılı telafi etmek zorunda kalırsın.Kitap olarak ise palme önerebilirim fakat sende biliyorsundur ki palme zor bir yayın yani soru çözmede zorlanabilirsin dolayısıyla zor diye çabuk vazgeçebilirsin.Bana kalırsa konu anlatımlı kitap olarak palme al çünkü gerçekten ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.Soru çözmede ise kolay istiyorsan zirve al ama orta seviyede sorular çözmek istersen güvender yayınını öneririm.Az öncede söylediğim gibi zor istersen palme al :slight_smile: Şimdiden sana kolay gelsin.İyi çalışmalar !!!

teşekkürler ama çalışpmayı çok denedim bu yazıyı yazdıktan sonrab ama her kitabı elime aldığımda onu çalışma isteği gelmiyo bunun bnm geleceğim için olduğunu biliyorum ve hedeflerime ulaşmaK için bunu çalışmam gerektiğinide ama içimdeki heves 9 a çalışmak değil 10.sınıfa çalışmak ne yapacağımı bilmiyorum

O zaman sende şimdiden 10.sınıfa çalışmaya başla.Okullar açıldığında da gayet iyi ve düzenli bir şekilde çalış.Hemen pes edip bırakma böylelikle bir sınıfın temeli olur.Diğer yaz tatilinde ise yani 1 yıl sonra 9.sınıfı bitirirsin zaten temel konular olduğu için 3 ayda rahat bir şekilde biter.11.sınıfa başladığında ise okula önem vermeli ve aynı zamanda ygs ve lys ye ufaktan başlaman gerek.Biz senle yaşıtız bende bu şekilde ilerleyeceğim umarım ikimiz içinde yararlı olur.İyi tatiller sana :relieved:

Bence 9 u tamamla derim ben 11 e geçtim ve bu yaz 9.sınıf ve 10.sınıf çalıştım çünkü eksiklerim var 9 u çalış ki 10.sınıfta 9.sınıftan bilgiler karşına illa ki çıkıyor onları rahatça hatırlayabilesin​:wink::+1:

Biyoloji ve kimya için kesinlikle palme al

Önce 9u halletmeye çalış tamamen olmasa da biraz daha iyileştirmeye çalış. Özelllikle test çözerek konuları öğrenmeye çalışabilirsin. 10. sınıf konularını çalışmaya da başla okulda da çalışırsan sorunsuz halledersin.

İlk olarak bence 9. sınıf konularına yönelmeli,eksiklerini gidermelisin.10. Sınıfa geçtiğinde konuları toparlamak için zamanın pek olmayacak bu yüzden tatil dönüşü yapabildiğince eksik olduğun derslerden başla.Tonguç yayınını önerebilirim mesela kısa konu anlatımı konuyu anlamana yardımcı olur.Sonrasında ise test çözerek konuyu pekiştirirsin.

Bence 9un derslerini kafana yerleştirmeden ve anlamadan 10un konularına geçme çünkü paralel ilerliyo 9daki bilgilerinide kullanman gerekiyo

Bence de 10 u çalışmak çok saçma 9 un kötü geldiyse 9 u düzelt 10 da işin peşini bırakmazsin eğer şimdi 10 a calisirsan kendi kendine hem anlayamazsın boşuna zaman geçer hemde 9 un hep zayıf kalır 12 de 9 a tekrar geri dönmek zorunda kalırsın

Bak butun lise doneminin temeli 9 a dayanıyor çünkü cogu temel bilgiyi 9 da alip 10,11,12 de ustune katarak gidiyosun yani 9.sinif bilgilerin cok onemli bundan dolayı kedim de kullandigim bir uygulama var raunt diye cidden yararli oldugunu dusunuyorum bence birkez dene zaten sonra çok sevecegin için birkamazsin :joy:

Bence kesinlikle ve kesinlikle dokuza bak aynı şey bende de oldu dokuzda derslerin çok boşsa istemsizce 10. Sınıfı da etkiliyor. Sayısalsan direkt matematik ve fizik konularına bak temel atarsın. Tmci veya sözelsen de yine matematik ve edebiyat bak diğer dersleri sene içinde kapatabilirsin