Birlikte 0 dan öğrenelim

Selam arkadaşlar ben sayısal bölüm istiyorum.Meslek lisesi mezunuyum bilişim okudum ve istediğim bölüm Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği.Ancak tamamen 0’ım 800k gibi leş bir sıralama yaptım zaten buradan belli oluyor ne kadar eksik olduğum.Önümüzdeki süreç içinde yaklaşık 7-7,5 ay canla başla çalışmak istiyorum ancak bir arkadaş olursa (benim gibi olursa daha iyi aksi takdir de ikimizde sıkılırız belki) daha fazla verimli olacağına inanıyorum.Birbirimizle iletişim kurarız bugün neler öğrendik falan belki konu hakkında da yardımcı oluruz.Eğer birlikte böyle rapor vere vere sayısal dersleri 0 dan öğrenmek isteyen varsa beklerim.
Not:Dershaneye gitmiyorum.

Merhaba ben de dersaneye gitmiyorum, anadolu 12 öğrencisiyim.
Ders çalışmaya başladın mı, ben bir türlü oturamıyorum :frowning:
Beraber çalışmak isterim :smiley:

Hala başlayamadım ümidimi iyicene kaybettim açıkçası ya , battıkça batıyorum.Adeta çıkılamayacak bir bataklıktayım

:frowning:
ders çalışmaktan seni alıkoyan ne
(kendimle konuşuyor gibi hissediyorum)

Çok denedim ama başamadım haliyle özgüven,inanç falan kalmadı.Artık kendimi noksan zekalı gibi hissediyorum ve her şeyde bütün derslerde ama bütün hepsinde o kadar bilgisizim ki eminim 4. sınıf çocuğu benden daha çok biliyordur ki bunlar gerçek yani laf olsun diye söylemiyorum.Ve bu durumdan dolayı çok üzgünüm ve geçmişimden de çok pişmanım.Kısacası denedim denedim ama olmadı ve özgüvenim kırıldı.Artık çok bir inancım da kalmadı.Benim diğer çalışanlardan farkım bütün derslerin ilk konusunu bile bilmiyorum yani tarif edilebilecek gibi bir cahillik değil bu…
Sende durumlar nasıl?

Bununla beraber çalışma adabını da bilmiyorum ömrüm boyunca bir kere bir şeyi herhangi bir şeyi oturup düzgünce çalışmadım hiç bir şey öğrenmedim.Bu da çok büyük bir zorluk doğuruyor.Bir şey nasıl öğrenilir zerre fikrim yok.Araştırdım soruşturdum ama bilemiyorum artık

ben ortaokulda iyiydim çalışmıyordum ama beceriyordum sonradan iyi liseye gidince kendimi her konuda noksan hissetmeye başladım, okulda sonuncuyum. :cry:
öğrenmeyi beceremiyorum sanırdım birkaç ay öncesine kadar sonra şöyle yapmaya başladım ne kadar işe yarıyor emin değilim, feynmen metodu diye bir şey, konuyu oku aklında kalanları laubali de olsa yaz, konuyla karşılaştır, eksikleri oku, baştan yaz, konuyla karşılaştır… arkadaşlarım ben bir konu öğrene kadar her dersten ilerliyor, cidden mental problemlerim olabilir.
bu yüzden meslek seçimine karar verememişken ders çalışmak zor geliyor zaten başarısızım yani.
kendi yeteneklerimi bulmak istiyorum ama ben bir bitkiyim :expressionless:
senin hiç başarılı olduğun bir şey var mı?