Bir günde bir ünite biter mi(9.sınıf konuları)

Merhaba ben 9.sınıf Anadolu lisesi öğrencisiyim.İlk dönem ortalamam 94tü çok çalıştım.Ama bu dönem karantina başladı ve ben ne uzaktan eğitime katıldım ne çalıştım.Şuan çok pişmanım ve çalışmaya başlamak istiyorum.Her gün bir ünite bitirebilir miyim sizce? Eski konuları da çalışmaya çalışmaya unuttum eski konuları da tekrar edicem her gün bir ünite diye planladım ama bilemiyorum olur mu Nolur doğru söyleyin bir günde 1.ünite biter mi ? Yaz sonuna kadar yetişir mi derslerim hepsi?

Ooooohoooo! Sen bu işi çok kafaya takmışsın. Öncelikle sakin ol. Daha 9. sınıfsın yani her şeyi telafi edecek vaktin var. İnsanlar yaz tatilinde Hem TYT hem 11. sınıf tekrarı yapıyorlar, 9. sınıf hayli hayli biter. Tabi ki bu bahsettiklerim her gün düzenli olarak çalışan insanlar. Sen de düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışırsan 10. sınıfa bomba gibi başlarsın. Ayrıca her gün bir ünite bitirmen seni zorlar ve sonra bütün ders çalışma isteğin bitebilir. Bunun yaşanmasına hiç gerek yok. Yavaş yavaş ama sağlam bir şekilde konu konu planlanmış bir program yap ve aşırıya kaçma. Bunu yaparken zayıf olduğun ders ve konulara öncelik vermelisin çünkü onları halledersen çok daha büyük adımlar atmış olursun.

Kesinlikle azmedersen yaparsın.Ben de senin gibi 9um.Yaz tatilinde gün içinde hem 9dan hem de 10 dan bir ünite bitiriyorum.(ama artık öyle yapmıyorum sende yapma 9 bitsin önce :grinning::+1:)