Bazı hocalar sorumsuz.

Bazen bakıyorum sırf para kazanabilmek için üye olan hocalar var. Tamam da arkadaşım hakkıyla yapsanıza? Matematik sorusu sordum ortak paranteze almış 3 kere baktım sonunda anladım ki öyle. Canlı anlatmıyorsun, fotoğraf var ve ayrıntılı anlatsan ne kaybedeceksin? Geçende bir coğrafya sorusu atmıştım bekle bekle bekle… Cevap gelmedi. En sonunda biri yazmış ; " Soru yanlış bence, yinede emin değilim. " tamam soru yanlış diyelim de emin değilsen neden yazıyorsun ki? 2 dakikamı çalıp gitti. Bu nedir arkadaş ya. Çok güzel bir sistem var ortada ama hakkını vermeyenler var. Site yönetimi umarım en yakın zamanda öğretmenlere çekidüzen verir…

Merhabalar,

Öncelikle yaşadığın kötü deneyim için üzgünüz. İlgili öğretmenlere gereken uyarıyı yapacağız.

Soru havuzu modülümüzün işleyiş mekanizmasında kalite kontrol açısından eksiklikler olduğunun farkındayız. Bu ay tüm sistemi tekrar gözden geçireceğiz.

Yeri gelmişken coğrafya sorunu da yanıtlayalım:

Sorunu cevaplamaya çalışan öğretmenin de dediği gibi, harita ölçeği herhangi bir düz çizginin harita uzunluğunu gerçek uzunluğuna bölerek bulunur. Öğretmenin göremediği nokta, 6 cm olarak belirtilen çizginin gerçek uzunluğunun nasıl hesaplanacağı. Bunun için iki paralel arasındaki mesafenin 111 km, yani 11 100 000 cm olduğunu bilmen gerekiyor. X ve Y noktaları birbirlerinden 42 - 36 = 6 paralel uzaklıkta olduğuna göre harita ölçeği 6 / ( 11100000 x 6) , yani 1 / 11100000.