Arkadaşlar Acil Yardım!

Merhaba arkadaşlar ben 11. sınıfa giden bir sayısal öğrenciyim size şuan içinde bulunduğum sıkıntılı durumdan bahsetmek ve sizden çözüm veya tavsiye almak istiyorum. Öncelikle içinde bulunduğum durumu anlamanız için 10. sınıftan başlamak istiyorum. Ben 10. sınıfta başarılı ve çalışkan bir öğrenciydim(kibir veya ego mahiyetinde kesinlikle söylemiyorum amacım içinden bulunduğum durumu anlamanız). Her gün günlük tekrarlarımı ve soru çözümlerimi yapan günlük 6 saat çalışan biriydim. Derslerime karşı çalışma isteğim zirve seviyeydi. Hedefimi çok istiyordum. Allah’a çok şükür 10. sınıfı 90+ ortalama ile kapattım. Yaz tatilinin Ağustos ayında 10. sınıf sayısal derslere tekrar yaptım. 11. sınıf başlamıştı. Geçen sene yani 10. sınıfta sınıfımız seçmeydi yani çalışkan öğrenciler bulunduğu bir sınıf. Bu sene ise seçme sistem kaldırılmış ve çok saçma bir sistem getirilmişti. Ben 10. sınıftaki arkadaşlarımdan ayrı kalmıştım. İster istemez sinirim baya bozulmuştu. Sizde biliyorsunuz ki ortam insanın çalışmasını çok etkiler. Rehber hocama durumu anlattım. Sınıfımı değiştiremiyeceğini söyledi. Ben biraz sıkıntılı olsada uğraşıp değiştirdim tabi haliyle Rehber hocamlada aram bozuldu. Okula ilk hafta pek gitmeyip tyt çalıştım. Çünkü ilk hafta ders işlenmiyeceğini düşündüm ki bu büyük bir hataydı. 10. sınıftaki arkadaşlarımlaydım ancak konu eksiğim vardı. Bu konu eksiğide küçümsenecek bir konu eksiği değildi. Şuan daha berbat durumdayım konu eksiklerim var. 10. sınıftaki disiplin ve istikrarımı sağlayamıyorum. Eve gelince konu eksiğim olduğu için tekrarları yapamıyorum çünkü yetişmiyor. Bir dersle uğraşmaktan tüm günüm gidiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba güzel kardeşim 23 yaşında olan ben bile şu an 55 net anca yapabiliyorum keyfine bak kendini sıkma Allah kerim hedefin yüksekse birdenbire her şey iyi olmayabiliyor zamanla azar ama emin adımlarla ilerle göreceksin netlerin artacak haftanın bir günü dinlen ve her sabah P vitamini al P1 ve P2 paragraf ve problem soruları 15-20 paragraf kahvaltıdan önce 13-15 problem kahvaltıdan sonra çöz Erken kalkan kazanır unutma… Allah sana bedeni güç ve ilim nasip etsin

sen yine iyisin ben 10.sınıfı zar zor 67 ortalamayla kapattım.yazın kendime gelip çalışmaya başladım eşit ağırlığım sınıf ortamım gayet kötü surekli kavga . ben buna ragmen cabalıyorum .surekli test kitaplarımı alıp okulun kutuphanesine gidiyorum sınıftan kaçmak için.bence biraz daha çabala.

Şimdiki durumunu merak ettim, okuldaki sıkıntılardan uzaklaşmışsındır. Karantinada sıkı çalışmak çok zor o yüzden istediğin gibi olmuyorsa üzülme, normal. Herkes aynı durumda sanırım.

Her zaman ileride kendini hedefine ulaşmış olarak gör.Örneğin ben ilerde istediğim arabayı almış olarak hayal edip kendimi motive ediyorum.Sende kendini motive et.Ve sakın ümitsizliğe kapılma ALLAH her şeyin hayırlısını verir.