Arkadaş edinme konusunda zorluk çekiyorum

Arkadaşlar, yeni bir okula kayıt oldum, ve arkadaş edinme konusunda zorluk çekiyorum ne yapmalıyım?

arkadaş kazanabilmek için olduğundan farklı davranma özünü kaybetme çünkü toparlanmak zor olabiliyor :confused: yalnız kalmaktan korkma kendinle baş başa kalmaktan mutluluk duy,sahte insanların arasında mutsuz olmaktansa.en yakın arkadaşın yine sen ol.benim okul değiştirdiğimde yapmadığım ve sonrasında üzüldüğüm durumlar bunlardan dolayıydı umarım yardımcı olmuştur :))

Ben arkadaş olabiliriz

Gerçekten olduğun gibi davran mutlaka seninle arkadaş olmak isteyen birileri olur birazda onların arasına katıl bende liseye ilk geçtiğimde hiç arkadaşım yoktu ama zamanla birbirimizi tanıdık ve çok iyi arkadaşlarım oldu şu an okulun 9, 10,11 ve 12 olmak üzere bütün öğrencileri tanıyorum biraz sosyal olman gerekebilir :wink:

şuan arkadaşım diyebildiğim sayılı insan var ve hiçbiriyle yakın da sayılmam. Kendini herkesle yakın olmak için ya da birçok insanla yakın olabilmek için şartlama. Ki illa çok yakın arkadaşın olmak zorunda değil. Gelmediğinde ödev vs. alabileceğin biri olsa yeter. Bazen yalnızlık çok daha iyidir.