Alan Seçimi Konusunda Fikirlerinize İhtiyacım Var

Merhaba ben şuan 10. Sınıfa gidiyorum 2. Dönem alan seçicez ve benim kafam çok karışık. Ben 6. Sınıftan beri psikiyatrist olmak istiyorum ikinci planda da genetik mühendisliği var. Daha sonra 9. Sınıfın sonunda matematik ve kimya yapamamamdan dolayı psikiyatrist olamıyıcağıma karar verdim çünkü bunun için tıp okumam gereke ama bu da biraz zor. Daha sonra benzediği için psikolog olmaya karar verdim daha sonra bir ara hukuk okuyım dedim sonra vazgeçtim. Daha sonra uzun bi süre düşündüm ve ben psikoloji okumak istemiyorum sadece psikiyatriye benzediği için buna karar verdim ama aslında istemiyorum. Sonra dedim ki acaba sayısal seçsem yapabilir miyim biyolojim gayet iyi fiziği az konu var diye son güne bıraktığım için orta derecede ama sona bırakmazsam zorlanmadan yaparım matematik zaten mf ve tm de aynı olduğu için her türlü yapmam gerekecek o yüzden önce temelimi düzeltmek adına kitap aldım ondan başlıycam ve daha çok gayret gösterip yapıcam ama kimya cidden sıkıntılı nasıl düzelticem sayısal seçsem yapabilir miyim cidden bilmiyorum sizce ne yapmalıyım birde genetik mühendisliğinin türkiyede bir geleceği var mı

Bence sayısal seçin. Çünkü orda daha iyi yerlere gelebilirsiniz bence

genetik mühendisliğinin geleceği tabii ki var

Senin kendine sorman gereken sayısal yapabilir miyim?
ki sanırım yapabiliyorsun o zaman sayısala geç derim eğer sayısalda zorlanırsan tm ye geçiş yaparsın :slight_smile:

sayısal seç bence. çalışınca her şey olur hem 11. sınıf kimya çok zor değil ve eğlenceli hem eğer baktın sayısal olmuyor tmye geçiş yapabilirsin eksiklerini tamamlayabilirsin ama tmden mfye geçiş yapmak biraz zor.