Alan seçeceğim? Eşit ağırlık seçeceğim yine de kafam oldukça karışık?

Merhaba arkadaşlar. 10. sınıfım ve bir iki ay içerisinde alan seçeceğim. Sayısal ve sözel derslerim çok güzel, sayısal seçersem de çok başarılı olacağımın farkındayım.
Küçüklüğümden beri hukuk okumak isterdim, çocukluk hayalimi gerçekleştirmek amacıyla TM seçecek ve hukuk okuyacağım. Hatta hayatım ile ilgili 10 sene sonrasını dahi planlamış durumdayım… Bazen potansiyelimi çöpe atıyormuş gibi hissediyorum.
Bilime, geleceğe yönelik şeylerle ilgileniyorum. Hukuk ise özellikle son zamanlarda yerinde sayıyor. Geçmişle daha çok ilgileniyor. Kitap okumayı çok severim, hukukta bunun faydasını göreceğimi biliyorum.
Yine de sayısal seçersem daha fazla alanda çalışabileceğim falan. Çok kararsızım ya. Daha sonrasında bireysel çalışarak 11-12 sayısal derslerini öğrenebilir miyim? Tamamıyla öğrenme odaklı yaşıyorum, vakit kaybı diyecekler hiç yorum yapmasın lütfen.
Eşit ağırlık seçersem gelecekte pişman olur muyum? Hukuku kendimi bildim bileli istiyordum. Bir anlık hevesle bütün planlarımı çöpe atmalı mıyım?

1. sınıfta dersleri pek iplemiyordum, bu yüzden 10. sınıftaki 1. sınav notlarımı sizinle paylaşacağım.
    Sınavlarda genellikle dikkat hatası yapmışım, pek çok sınavdan 100 alabilecekken 80-90 almışım:/

Edebiyat 90
Tarih 98
Coğrafya 91
Matematik 83
Kimya 95
Biyoloji 91
Fizik 79 (üzdü)
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim:)

hayalini yaşa sen ne istiyorsan
ama koşulları iyi araştır ve derslerini hiç düşürme