Ailem alan seçmemde zorluyor

Merhaba arkadaşlar ben burak 10. Sınıf ogrencisiyim dil alanı seçmek istiyorum bu alanda iyiyim ve bu alanı seçmek istiyorum ama veli izni gerektigi için sıkıntı yosıyorum annem dil alanı seçme diyor yoksa kagıdı imzalamam diyor ne yapabilirim

Ana babanın rızasını almadan bir iş yapma Annen baban namazını evde kıl camiye gitme dese ve sen dinlemeyip camiye gitsen o namaz kabul değil kısacası anne babanı dinle sayısal bölümü seç

Kendi sevdiğin bir şeyi yap. Babam sayısala annem eşit ağırlığa zorladı bu gün sözel seçtim ona da imzalattım. Ömrün boyunca mesleği sen yapacaksın annen ve ya baban değil. Kendi hayallerin doğrultusunda ilerle. Pişman olma.

Benim ailemde ön yargılıydı ama ben bölümü iyice araştırdım tek bi dezavantaj ı var o da az meslek var annen ve babanı ikna etmelisin insan sevmediği dersi çalışmak bile istemiyor Annene diyeceksin " sen sevmediğin bi işi yapmak ister misin ? " diye ardından da "sevdiğin bişeyi de hep yapmak istersin değil mi ? " belki o zaman anlar sayısala gidip mühendis doktor olmanı istiyorlardır mutlaka ama mühendis olmak çok zor doktor olmak ta Şuan Türkiye de binlerce işsiz var ve sana bir şey söyleyeyim Dil bölümü seçen az rakipler sayılı en çok atanan bölümse dil atanamayan bir sürü öğretmen var geçen gün internet te gördüm en çok atanması olan
1- Sınıf öğretmenliği
2- İngilizce öğretmenliği
Dili sevip gerçekten yapabilirim diyorsan Anneni babanı ikna et ! :blush:
Ve diğer arkadaşın dediği gibi annen baban değil sen okuyacaksın , sen o mesleği yapacaksın .

bende öyle düşünüyorum