ACİL YARDIM! ( bir el uzatabilir misiniz yardıma ihtiyacım var)

arkadaşlar ben şuan 10.sınıfım.9.sınıfım bildiğiniz yok hani illaki bir şeyler öğrenmişsinizdir ya oda yok hiç gitmeseydim de durumum aynı olurdu burada bahaneler saymayacağım ama psikolojik olarak iyi değildim o sene ve sınav senesi. çok çalışmayarak 462 ile anadolu lisesini kazanmıştım.10.sınıfta aynı geçiyordu ama 2.dönem alan felan seçince kendime geldim.AMA GERÇEKTEN NEREDEN BAŞLASAM BİLEMİYORUM.9. ve 10. sınıf konuları bağlantılı gibi geliyor birde 10.sınıfta konu başlarını genelde kaçırdığım için birde basketbol ve piyanoya başlamıştım yani her şey üstüste geldi ve bir düzen otutturamadım LÜTFEN YARDIM EDİN zamnında benim gibi olan ya da şuan benim gibi olan ya da ne bileyim yinede veereceği tavsiyelerle yardım edecek olan herhangi biri bir el uzatabilir mi?

stres yapma lütfeen
her şey için zaten çok geç değil daha yolun çooook başındasın
şuanlık 10. sınıf derslerine odaklan eğer 9 ile çok fazla benzerlik olduğunu ve o konudan aşırı eksik olduğunu düşündüğün konu varsa eğer ona çalışabilirsin.
yaz tatilinde de 9. sınıfı tamamlarsın
kendimden örnek vermek istiyorum 9 da geometrim hiç yoktu ve 10. sınıfta dörtgenler çokgenler konusuna gelince çuvallamıştım sonra hırslandım ve gür yayınlarının üçgenlerine başladım biraz zorlanıyorsun tabii ki çünkü iki hem 10. sınıfı hem de 9 geometri tekrar yapmak ağır geliyor insana ama umutsuzluğa kapılma sonucu güzel oluyor