2.mezun yılım olucak yardım edin!

Öncelikle merhaba. Hemen konuya gireyim eğer bu sene yeterli sayılabilir bir puan alamazsam ki alamayacağım büyük ihtimalle ve bu beni strese sokuyor. Belli bir hedefim yok bu konularda hep kararsız oldum. Puanım yeterse polis okuluna başvuru yaparım dedim. Sonra bana göre değil sanırım diye vazgeçtim. Mezuna kalırsam nasıl çalışmalıyım? Hedefime nasıl karar vermeliyim? Şu anda kafam cidden çok karışık ne yapacağımı şaşırmış gibiyim.
Bu sene dershaneye gittim biraz maddi sıkıntı olduğundan dolayı uygun fiyata bir dershaneye gittim ama pişman oldum. Hiç duymadığım bir yayın okuldan arkadaşlarımda oradaydı sırf bu yüzden gittim. Bunlar bahane olabilir gerçekten çalışsam kazanabilirdim ama doğruyu söylemek gerekirse ilk başlarda sıkı ve hızlı bı şekilde çalıştım sonra sıkıldım bir süre ara verip sonra devam ederim dedim ama sonra rahata alıştım düzenli çalışmak zor geldi ve sınava 30 gün kaldı . Keşke başka dershaneye gitseydim belki farklı olurdu ya da biraz yavaş düzenli şekilde çalışsam farklı olabilirdi. Tekrar mezuna bırakırsam kesin düzenli bir şekilde çalışıcam. Ailem benden umudu kesti gibi onları gururlandırmak istiyorum . Sayısalcıyım , mat çalışırsam yapıyorum ama fiz,kim,biyo olsun temelleri zayıf olduğu için zorlanıyorum . Bu sene yanlış yapmamam lazım nasıl başlıyacağım lütfen yardım edin?
Şimdiden teşekkürler.