11.Sinifim Nasıl Çalışmalıyım ?

Öncelikle merhaba bu ilk forum deneyimim herneyse.Ben 11.sinif öğrencisiyim aynı zamanda okul birincisiyim.Benim sorunum temelimde sıkıntılar var üniversiteye yönelik nasıl calışmalıyım bir çalışma düzenim var fakat üniversiteye yönelik nasıl olmalı tavsiyelerini bekliyorum abilerim kardeşlerim

Hem okul birincisi hem temelsiz :S nasıl oluyor anlamadım ama 12 öğrenmeye çalışma, kendimden biliyorum hiç faydalı değil, çalışkan biriysen hafta içi 11 - hafta sonu temel çalış, tembelim diyorsan çalışma döngüsü hazırla mesela en sevdiğin ders matsa 6 günde bir mat konusu bitir 7. gün tekrarla (ileri ki aşamalarda bu gün deneme günü olacak) alıştığında başka ders ekle…

Endişelenme sen en azından çalışman gerektiğini anlamışsın, konular rahat yetişir, ben 12 yim daha düzeltemedim kendimi senenin başında baktım herkes çalışyor, dersaneye gidiyor, bir yandan korkuyorum bir yandan hala yatıyorum :frowning:

Merhabalar
İlk olarak bir program hazırlaman ve dürüst bir şekilde kendine "Hangi konularda eksiğim var?"sorusunu sorman gerekiyor.
Daha sonra azimle çalışmak.
Bunlardan da önce hedef belirlenen gerekir.
Başarılar…