10'a geçtim ama 9. sınıfı hiç bilmiyorum ne yapmalıyım ?

Bu günü de sayarsak yaz tatilinin bitmesine 20 gün kaldı. Niteliklibir liseye gittim ama karantina dönminde canlı dersleri hiç dinlemedim saldım . Yazında bir türlü dersleri halledemedim. matematikte son üniteye kadar biliyorum sadece 1 ünite eksiğim var. Biyoloji ve coğrafya sıfır bilgim var. Fizik yarısına kadar. Kimyada 1 ünite eksiğim var . Çok pişmanım 9. sınıf temelim kötü olduğu için 10. sınıfı da anlamam diye korkuyorum . Bildiğim üniteleri de unuttum hiçbirşey aklımda kalmıyor…Sizce bu dersleri nasıl hallederim ? ÇALIŞMA ARKADAŞI FALAN OLMAK İSTEYEN OLURSA OLABİLİRİM

Konular birbiriyle alakalı değil zaten, arada ufak tefek temel konulara değinilecek .( mesela hız, sürat, vektörel, skaler vs.) Geometriden üçgenler konusunu tekrar et sadece, göreceğin dörtgenler konusunu çok daha iyi anlamanı sağlayacaktır. Onun dışında sıkıntı yaşamazsın merak etme. Sadece problemler ve paragraf ve geometriye gereken önemi şu andan itibaren vermeye başla ve düzenli olarak programına koy. Çok çok rahat edeceksin. 10.sınıf senin için son tatil gibi bir şey olacak derece istiyorsan. O yüzden bol bol kitap oku, hızlı okuma teknikleri öğren, kişisel gelişimde kendini geliştir ve hayatına sporu kat. Sağlıcakla kal :four_leaf_clover: