10. sınıfım ve tyt çalışmaya nereden başlamalıyım

Merhaba. Ben 10. sınıf öğrencisiyim. Üniversite sınavında ilk 5k gibi bir hedefim var. Sayısaldan gireceğim sınava. Fakat 9. sınıfım çok vasattı. Kısacası 9. sınıfım yok. Bu yıl bir şeylerin ciddiyetine yeni vardım. Ve yazın tyt çalışıp eksiklerimi kapatmak istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi kaynaklardan ilerlemeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Program hazırlamak için öncelikle 10.sınıf derslerini boş geçirmemeye çalış. TYT Ve Aytnin temeli 9-10.sınıf derslerine dayanmakta. Şuan yapabileceğin en güzel şey 2.dönem itibari ile 10.sınıfa çalışmak kalan zaman dilimlerinde ise 9.sınıfa dönmek… Gün içersindeki aktif durumuna göre bir program hazırlamak gerekli. En iyi program öğrencinin kendisini tanıyarak kendi oluşturduğu programdır. Önceliğin günlük ders tekrarı ve test olmalıdır. Bunun dışında rahat ol ve kendini yaza hazırla. Yazın 9.sınıfı ve 10.sınıfı halledersen derece yapmaman elden değildir.

Ben 2.dönem başladım çalışmaya her gün 9. ve 10.sınıftan tüm derslerden 1’er sayfa soru çözüyorum + kaynaklarımı çözüyorum günlük yazın da 9. ve 10.sınıfı full bitirmek istiyorum