10.sınıfım ve tıp istiyorum nasıl çalışmalıyım

Arkadaşlar 2 gün sonra 9.sınıf bitiyor seneye 10.sınıfa geçeceğim.Devlet okulunda okuyorum(fen lisesi). Hedefim tıp fakültesi ve bu kararımda çok istikrarlı ve tutkuluyum.Gerçekten tıp kazanmak konusunda küçüklükten beri fazlasıyla hevesli ve arzuluyum bu gayeyi gerçekleştirmek için her şeyden feregat ederim.Biliyorum ki çok fedakarlık ve gayret, emek isteyen bir bölüm hepsine hazırım.Temelim ve derslerim çok iyi ama ben kendime düzgün bir program çıkartamadığım için yeterli çalışabildiğimi düşünmüyorum. Tam anlamıyla düzgün bir şekilde planlı programlı bir çalışma düzenine ihtiyacım var. Benden büyük sınav dönemini geçirmiş abiler ve ablalar veyahut yaşıtlarım bunun hakkında bilgi verip yardımcı olur musunuz.(doktor adayları varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim)Herkesin görüşüne açığım.Çalışma stili hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

öncelikle üzerindeki paniği biraz azaltmalısın :slight_smile: daha her şeyin başındasın 10.sınıfta yapılabilecek en iyi şey eksik konularını tamamlayıp yıl içinde konularına paralel olarak gitmek.YKS için yapabileceğin en iyi şey 11.sınıfa geçerken önceki yıllardan bir yük bırakmadan geçmek olacaktır önümüzde çok zaman olduğu için sonraki zamanda yapacaklarını daha sonra konuşabiliriz :slight_smile:
düzenli ve planlı çalışan birinin tıp kazanması çok da zor değil-4.sınıf tıpçı :slight_smile:

şuan düşüncelerine hayran kaldım doğrusu ama ilk önce stresi atman lazım üstünden . ders programı için bende zorlanırım ama yaptım mı tam yaparım . kendine uygun ve gerçekçi şekilde altını çiziyorum gerçekçi şekilde yani yapabileceğin şekilde planlamaya ihtiyacın var . ve benim bir kaç plan ile ilgili taktiklerim var bu taktikleri büyüklerimden aldım . 1- bir tane ajandan olsun ve ona ne kadar ve hangi dersten soru çözdüğü yaz ama her dersi yazman gerekli ve yanına eksi koy yaptığında ise artıya çevir mesela - edebiyat 5 soru ,- fizik 5 soru , - matematik 10 soru gibi . ve o eksileri tamamladığında artıya çevirebilirsin . 2- her günde soru çözdüğün gibi günde 2 ders konusunu hallet yani 2 ders 2 konu oluyor ve onu da ajandana not et . en önemlisi ajandana bunları yazarken günün tarihini yaz . 3- ingilizce için mesela günde 3 kelime . bunu da aynı şekilde ajandana yaz . ve galiba seninle aynı sınıftayız . umarım senin için uygun olur . son kez bir şey söyleyip gideceğim , ilk günden başlayacağın için ( tabi uygularsan ) yavaş yavaş artır . neyse benden bu kadar :slight_smile:

senin gibi değerli arkadaşa mentörlük yapmak isterim dostum. ders çalışma prgramı hakkında yardım istersen özelden yazabilirsin