10.Sınıfım Plan Yapamıyorum

Merhaba.Şuan 10. Sınıfa gidiyorum ve büyük bir problemim var.Okul sınavlarına sınavdan önceki gün çalışıyorum.Geçen sene ve geçen dönem böyle yaparak yine sınıfta en üst puanları alabiliyordum.Artık kendimi tanıyorum ve bir şeyleri çabuk kavradığımı fark ediyorum.Lakin en büyük problemim çalışamamam.Bunda okulun da büyük etkisi var tabii.
Öncelikle benim için okul büyük bir boşluk.Ne kadar şehrin en iyi okullarından olsa da öğretmenleri öyle değil maalesef.Hocalara sorduğunuzda cevap alamıyorsunuz.Ki fizik gibi bir ders düşünün yani.Bunun ne kadar etkisi olsa da daha büyük bir etki ve asıl problem benim derse konsantre olamamam ve dinlememem.Yani neredeyse her gün okula boş boş durmak için geliyorum.Ve ayrıca dinleyerek değil,okuyarak anlayan birisiyim.Bir aralar okulu açıktan okumayı düşündüm lakin teogdan aldığım puana ve azmime ihanet etmiş olurdum.

Ee,okulda bir şey yapmıyorsun,evde de yapmıyorsun.O zaman nasıl sınavlardan yüksek alabiliyorsun?Son gün gecelere kadar çalışarak.O kadar kötü bir şey ki…O kadar pişmanım ki…Ama yapamıyorum…Olmuyor…Bir türlü bir plan,bir ders programı uygulayamıyorum…O kadar kötü bir durumdayım ki…Gelecek için çok büyük hayallerim var lakin bu gidişle hepsi çöp…
Yardımınıza,fikirlerinize ihtiyacım var…Lütfen sesime kulak verin…