10.Sınıfım ne yapmalıyım ?

Merhaba arkadaşlar şuan 10. sınıfım malumunuz korona yüzünden okullar tatil oldu tyt ye başlamak istiyorum fakat 10. sınıfı halletmem mi gerekir yoksa 9. sınıf bütün derslere başlamalı mıyım ? 9. sınıf yıl sonu ortalamam 87 sizce ne yapmam gerekiyor ?
10. Sınıfı mı halledeyim yoksa Tyt ye başlamalı mıyım ?
Teşekkürler :slight_smile:

Merhaba, ikisini beraber götürmeni öneririm. Şu anda internet/televizyondan dersleriniz devam ediyor olmalı. Onları takip etmenin seni bir programa sokacağını ve düzen vereceğini düşünüyorum çünkü önümüzde çok uzun bir tatil var. Tüm tatili senin kendin planlaman ve disiplinli bir şekilde çalışman zor; bu yüzden bu tarz düzenleyici şeylerden ne kadar yararlanırsan o kadar iyi bence.
9. sınıfta çok temel konular var ve bazıları onuncu sınıf için bilinmesi şart şeyler bu yüzden bu tür eksiklerin varsa önce onları tamamla ama onun dışında önce kendi sınıfını bitir, o bitince TYT tekrarı yapabilirsin bence.

Ben disiplinli ve çalışkan biriyim, 11 başlayana kadar 9 ve 10’u bitirebilirim diyorsan en baştan başlamak program ve motivasyon açısından daha güzel tabii, eklemeden duramadım. Sana kalmış. Ne yolu seçersen seç düzgün (öğrenerek) çalışırsan fazla fark etmeyecektir, buna önem ver. Kolay gelsin!

teşekkürler .d bir şeyler yapacağız ama bakalım .d

İstersen plan anlamında yardımcı olabilirim